کد خبر : 349448
زمان انتشار : 21:15:00 - 1399/10/18
پایگاه خبری محیط زیست ایران
ماموران حفاظت منابع طبیعی عملیات قطع درخت در دشتستان را متوقف کردند
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: براساس گزارش های مردمی مبنی بر قطع درخت در یکی از روستاهای شهرستان دشتستان، ماموران حفاظتی منابع…

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سرهنگ فیض الله رزمجو افزود: درختان قطع شده در اراضی مستثنیات اشخاص بوده و در اراضی ملی نبوده است.

وی ادامه داد: با توجه به ماده  ۴۲  قانون حفاظت از جنگل ها  قطع درخت در اراضی ملی جرم محسوب شده و با متخلف برابر قانون برخورد می شود.

رزمجو با اشاره به  نحوه  مجوز قطع و حمل چوب بیان کرد: طبق ماده ۴۸ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها، قطع درخت و حمل چوب در اراضی مستثنیات نیز نیاز به کسب مجوز و تائید اداره منابع طبیعی دارد و هرگونه اقدام این چنینی بدون مجوز منابع طبیعی، غیر قانونی بوده و جرم است.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: در این مورد اره بنزینی و خودرو افراد متخلف ضبط و توقیف و برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع انتظامی شد.

وی یادآور شد : ماموران حفاظتی اداره کل منابع طبیعی سراسر استان به صورت شبانه روزی و باهدف حفاظت و حراست از عرصه های منابع طبیعی در حال گشت زنی هستند.

رزمجو گفت: حافظان اصلی طبیعت مردم هستند و از آنان می خواهیم هرگونه تخلف در عرصه های طبیعی را از طریق تلفن گویای ۱۵۰۴ اطلاع رسانی کنند.

 

[mediaout][mediaout]

[aparat][aparat]