کد خبر : 349447
زمان انتشار : 19:15:00 - 1399/10/18
پایگاه خبری محیط زیست ایران
کوهنوردان به هشدارها توجه جدی داشته باشند
رییس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی همدان گفت: یخ زدگی در ارتفاع ۲ هزار متری رشته کوه الوند موجب ایجاد شیب های بسیار خطرناکی شده که کوهنوردان برای پیشگیری از…

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علیرضا گوهری روز اظهار داشت: اغلب صعودهای زمستانی الوند در روزهای جمعه و عصرهای پنجشنبه هر هفته انجام می شود و انتظار داریم کوهنوردان به هشدارها توجه جدی داشته باشند.

وی اضافه کرد: با توجه به گرمای هوا در ارتفاعات کوهستانی الوند در روزهای اخیر و سرمای شدید در شب ها، تمامی مسیرها و شیب های این کوهستان از ارتفاع ۲ هزار متری به بالا با یخ زدگی شدید و ایجاد شیب های بسیار خطرناک در مسیرهای مختلف منطقه مواجه شده است.

گوهری خاطرنشان کرد: از تمامی طبیعت دوستان، کوهپیمایان و کوهنوردان تقاضا داریم از مسیرهای نرمال و با استفاده از کفش های مناسب حرکت کنند.

وی بیان کرد: تردد کوهنوردان باتجربه در کوهستان الوند باعث ایجاد ردپا و مسیرسازی شده و سایر کوهپیمایان بهتر است از این مسیرها عبور کنند.

گوهری پرهیز از مسیرهای منحرف و بیراهه، برخورداری از وسایل و تجهیزات کوهنوردی، لباس گرم و خوراک را لازمه کوهپیمایی و کوهنوردی در این روزهای سرد و زمستانی دانست.

وی افزود: امید است با رعایت اصول ایمنی و توجه لازم به هشدارها و توصیه ها، شاهد حوادث تلخ و تاثرانگیز در کوهستان بکر و زیبای الوند نباشیم.
استان همدان دارای ۱۰ هزار کوهنورد است.

[mediaout][mediaout]

[aparat][aparat]