کد خبر : 346185
زمان انتشار : 10:15:00 - 1398/12/05
پایگاه خبری محیط زیست ایران
در تولید 80 درصد تاسیسات آب و فاضلاب خودکفاییم
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: بیش از ۸۰ درصد تجهیزات و تاسیسات آب و فاضلاب ایران در داخل کشور تولید شده و در این زمینه رو به خودکفایی هستیم.

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، حمیدرضا جانباز بعدازظهر یکشنبه در مراسم یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی استان قزوین افزود: با وجود همه تحریم ها هیچ مشکلی در حوزه اجرای طرح های کلان نداریم و فقط در حوزه شیرین کردن آب نیازمند اقدامات دانش بنیان هستیم.

وی اضافه کرد: به طور نمونه امروز در زمینه آشغالگیر لوله های فاضلاب ها خودکفا شده ایم و اقدامات علمی بسیار خوبی در حوزه فاضلاب کشور صورت گرفته است.

جانباز تاکید کرد: وجود شرکت های آب و فاضلاب روستایی در استان ها فرصتی برای بهره مندی بیشتر مشترکان بود که امروز با یکپارچه سازی آنها این بهره مندی دوچندان می شود.


این مسؤول تصریح کرد: ادغام شرکت های آب و فاضلاب قزوین به لحاظ اینکه هر دو شرکت در استان رتبه بسیار خوبی در کشور دارند، اقدامات بسیار خوبی را در آینده رقم خواهد زد.

جانباز با بیان اینکه در حوزه فاضلاب روستایی باید اقدامات بیشتری انجام داد،خاطرنشان کرد: اگر از نیروهای انسانی بهتر استفاده کنیم، بدون شک اتفاقات بسیار خوبی در استان قزوین در زمینه آبفا رقم می خورد.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور یادآور شد: احداث فاضلاب در یک روستای قزوین اقدام بسیار خوبی بود که باید سرلوحه استان های دیگر قرار گیرد.

درحال حاضر بیش از ۹۸ درصد شهرنشینان کشور از نعمت آب شرب شهری  و خدمات آبفا برخوردارند.

[mediaout][mediaout]

[aparat][aparat]