کد خبر : ۳۴۵۴۴۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

فاضلاب پردیس آب سد ماملو را آلوده می کند

معاون فرماندار شهرستان پردیس گفت: 11 کانون آلاینده صنفی، صنعتی، روستایی و شهری سلامت آب سد ماملو را تهدید می کنند.

فاضلاب پردیس آب سد ماملو را آلوده می کند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، حسن بابایی روز دوشنبه در حاشیه نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی اظهار داشت: هریک از کانون های آلاینده قوانین خاص خود را دارند که بایدآنها بررسی و نسبت به رفع مشکل اقدام کرد.

وی با اشاره به فاضلاب تولیدی واحدهای مسکن مهر پردیس خاطر نشان کرد: تصفیه خانه های موقت برای جمعیت محدود در فازهای ۸ و ۱۱ از سوی شرکت عمران شهرجدید پردیس تامین شده بودند اما پس ازبارگذاری بالای جمعیتی در فازهای یاد شده، سپتیک های موجود پاسخگوی تصفیه کامل فاضلاب تولیدی نیستند.

معاون سیاسی فرماندار با بیان اینکه مشکل فاضلاب فازهای ۸ و ۱۱ مسکن مهر پردیس به زودی برطرف خواهند شد، اظهار داشت: شرایط و مقدمات برای توسعه تصفیه خانه فاضلاب فازهای یاد شده انجام شده و به زودی در مدار تصفیه قرار می گیرند.

بابایی گفت: فاضلاب روستایی طی دو سال آینده اجرایی خواهد شد.

 معاون سیاسی فرماندار شهرستان پردیس گفت: بر اساس برنامه ریزی، درکوتاهترین زمان با به کارگیری راهکارهای قانونی و یا سلبی ورود آب های آلاینده به حوزه آبریز قطع خواهد شد.

بابایی با اشاره به مشکل فاضلاب شهرک طلائیه شهر بومهن خاطر نشان کرد: پیمانکار شهرک طلائیه در خدمات رسانی به مردم کوتاهی کرده و به تعهدات خود برای جمعیت ساکن در این شهرک عمل نکرده است.

 وی افزود: مسئولیت خروج فاضلاب از منازل بر عهده ساکنان است،  تلاش می کنیم این مشکل  را از طریق پیمانکار مرتفع کنیم و شهرداری بومهن و اداره آب و فاضلاب دراین حوزه مسئولیتی ندارند.

بارگذاری جمعیتی شهرستان پردیس زیر ساخت زیست محیطی ندارد

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس دراین نشست اظهار داشت: شهرستان پردیس ظرفیت بارگذاری صنعتی و جمعیتی امروز را ندارد و این افزایش جمعیت بدون توجه به زیرساخت های زیست محیطی لازم برای تصفیه فاضلاب و پسماند اتفاق افتاده است.

عزیز  میکائیلی گفت: سد ماملو به عنوان تامین کنند آب شرب منطقه و رودخانه های کمرد و سیاهسنگ و جاجرود در معرض خطرآلودگی فاضلاب این شهرستان قرار گرفته است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس با اشاره به سایر کانون های آلاینده اظهار داشت: فاضلاب فاز ۸ مسکن مهر پردیس که به صورت خام و از طریق بندها و کانال ها وارد رودخانه می شود، فاضلاب فاز ۱۱ مسکن مهر پردیس به سمت روستای باغکمش جاری است، فاضلاب خام و صنعتی روستای کرشت، فاضلاب روستای باغکمش و بخشی از فاضلاب دماوند و شمیرانات پشت سد می ریزند و فاضلاب خام شهرک بهار طلائیه بومهن که به رودخانه سیاهرود وارد می شود.
شهرستان پردیس با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در شرق پایتخت قرار دارد.

کلید واژه :

فاضلاب پردیس

،

آب سد ماملو

،

آلوده

،

سد ماملو

ثبت نظرات
captcha