کد خبر : ۳۴۵۴۱۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

برنج تراریخته در بازار وجود ندارد

مدیر فرآورده های خوراکی و آشامیدنی سازمان غذاودارو با بیان اینکه برنج تراریخته در بازار وجود ندارد، گفت: تمام مواد غذایی که در سیستم رسمی وجود دارد، تحت کنترل است.

برنج تراریخته در بازار وجود ندارد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمد حسین عزیزی مدیر فراورده های خوراکی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو در برنامه تهران کلینیک رادیو تهران در رابطه با محصولات تراریخته بدون برچسب گفت: بیش از ۹۰ درصد روغن هاى مصرفى وارداتی است. بحث روغن هاى تراریخته بحث امروز نیست بلکه حدود 40 سال است که روغن هاى تراریخته وارد و استفاده مى شود و فقط در مورد سویا و ذرت وآفتابگردان وپنبه دانه است که در روند آن اصلاحاتی انجام شده است.

وی افزود: سویا تراریخته است و روی پروتئین و ژن ها را تغییر می دهد. در سراسر دنیا این محصولات تصفیه می شوند و برچسب روی آن ها ثبت نمی شود ولی ما این کار را تا حدودی انجام داده و روی روغن ها عنوان تراریخته یا غیر تراریخته نوشته شده است.

عزیزی در رابطه با برنج های تراریخته بیان کرد: در دنیا ما برنج تراریخته نداریم و در ایران هم به هیچ عنوان برنج تراریخته نه وارد و نه مصرف مى شود، بلکه فقط در مورد برخی محصولات مانند پنبه دانه و ذرت صدق می کند .

وی افزود: تمام مواد غذایی که در سیستم رسمی وجود دارد، تحت کنترل است و نسبت به محصولات تراریخته اکثر نظرات مثبت است و اکثرا موافقند.

عزیزی خاطرنشان کرد: موضع وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو در زمینه مصرف مواد تراریخته موضع موافق است. از نظر سازمان غذا و دارو تمام محصولاتی که در بازار تولید و توزیع شده است ضرری ندارد و ما صرفا جهت اطلاع برچسب گذاری انجام می دهیم.

کلید واژه :

برنج تراریخته در بازار وجود ندارد

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha