کد خبر : ۳۴۴۷۳۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تولید خودروی پاک پلاگین هیبریدی iPerformance۳۳۰ توسط بی ام و

شرکت آلمانی بی ام و قصد دارد خودروی پلاگین هیبریدی سری ۳ خود را در سال ۲۰۱۹ میلادی روانه بازارهای جهانی کند.

تولید خودروی پاک پلاگین هیبریدی iPerformance۳۳۰ توسط بی ام و

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و پلاگین هیبریدی را به تولید انبوه برسانند.

بنابراین بسیاری از شرکتهای خودروسازی در جهان عزم خود را برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم کرده و از برنامه های خود بدین منظور رونمایی کرده اند. افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک موجب شده است شرکتهای خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

در سال گذشته میلادی بالاخره خودروهای الکتریکی و برقی از حالت خودروهای غیر قابل استفاده ای که تنها در نمایشگاه های علم و فناوری از آنها رونمایی می شد، خارج شد و تولید انبوه خودروهای لوکس و قابل استفاده توسط غول های خودروسازی آغاز شد. این تولید انبوه که با استقبال بی نظیری از سوی مردم و دولتهای بسیاری روبرو شد، می تواند نقطه عطفی برای جهشی بزرگ و گامی بلند به سمت خودروهای پاک و غیر آلاینده به شمار بیاید.

بی ام و نیز بعنوان یکی از برترین خودروسازان جهان است که در عرصه تولید و طراحی خودروهای پلاگین هیبریدی فعالیت های گسترده ای داشته و حالا نیز تصمیم گرفته است سری سوم خودروهای پلاگین هیبریدی خود را تحت عنوان iPerformance۳۳۰ را در سال آینده میلادی به بازارهای جهانی عرضه کند تا عزم و برنامه های خود برای پیوستن به جریان خودروسازان طرفدار محیط زیست و تولیدکنندگان خودروهای پاک را اثبات کند.

این خودرو در مقایسه با نسل قبلی خود قادر خواهد بود ۳۰ درصد مسافت بیشتری را در حالت استفاده از موتور برقی و الکتریکی خود بپیماید این در حالیست که به گفته مقامات بی ام و، این مدل در حالت کاملا برقی و الکتریکی می تواند ۶۰ کیلومتر را طی کند.

بی ام و همچنین مدعی شده است که این خودرو حتی در حالت غیر برقی نیز با انتشار ۳۹ گرم گاز کربن دی اکسید در هر کیلومتر، آلودگی بسیار کمتری در مقایسه با سایر خودروهای مشابه خود دارد. مصرف سوخت پلاگین هیبریدی سری ۳ نیز به صورت ترکیبی ۱.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است.

خودروهای پلاگین هیبریدی که به اختصار PHEV نامیده می شوند، در مقایسه با مدل های هیبریدی به باتری های قدرتمندتری مجهز شده اند بنابراین مسافت قابل پیمایش آن ها نیز در حالت تمام برقی بیشتر است.

همانطور که از نام اینگونه خودروها مشخص است، باتری های بکاررفته در آن قابلیت شارژ شدن با برق شهری در منزل یا ایستگاه های شارژ مخصوص این خودروها را دارند. در صورتی که باتری ظرفیتش رو به اتمام باشد، موتور الکتریکی در کنار پیشرانه های بنزینی کار خواهد کرد.

 

 

منبع ایسنا

کلید واژه :

تولید خودروی پاک پلاگین هیبریدی

،

iPerformance۳۳۰

،

بی ام و

،

خودروی پاک

،

هیبریدی

،

پاک

ثبت نظرات
captcha