کد خبر : ۳۴۴۳۹۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تولید ماده گیاهی نشاسته ای برای بسته بندی موادغذایی

محققان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی نوع جدیدی از ماده اولیه با پایه گیاهی نشاسته برای بسته بندی مواد غذایی تولید کردند.

تولید ماده گیاهی نشاسته ای برای بسته بندی موادغذایی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، فاطمه کریمی محقق واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد با بیان اینکه این تحقیق به منظور جایگزینی فیلم های گیاهی به جای نوع پلیمری برگرفته از مشتقات نفتی صورت گرفته است، گفت: از آنجایی که بسته بندی های گیاهی از مشتقات منابع گیاهی تجدیدپذیر ارگانیک تهیه شده اند، نسبت به مواد پلاستیکی قدیمی از هر نظر برای ماندگاری و ایمنی مواد غذایی مفیدتر هستند.
وی افزود: مواد سازنده پلیمرهای زیستی کاملاً طبیعی و گیاهی است بنابراین اگر حتی غذا و نوشیدنی های داغ در آن ریخته شود هیچ مشکلی ایجاد نکرده و عوارضی ندارد.
کریمی ادامه داد: مواد اولیه تولید پلیمرهای گیاهی در داخل کشور با هزینه تولید بسیار پایین تر از مواد پلیمری شیمیایی موجود و در دسترس بوده و برای تولید پلیمرهای گیاهی انرژی کمتری مورد نیاز است.
علاوه بر آن در صورت فراهم شدن شرایط استفاده از پلیمرهای گیاهی به صورت انبوه، توسعه عمده ای در بخش کشاورزی به وجود خواهد آمد.
محقق واحد علوم و تحقیقات با بیان اینکه در این تحقیق از نشاسته و اسانس رزماری به عنوان ماده اولیه برای تولید محصول بسته بندی استفاده شده است، گفت: سازگاری با محیط زیست، خاصیت ضد میکروبی و آنتی اکسیدانی، ارزان و در دسترس بودن، عدم تأثیر منفی بر مواد غذایی از جمله امتیازات ماده تولید شده در این تحقیق است که می توان به تدریج جایگزین بسته بندی های پلاستیک و حاصل از مواد پتروشیمی کرد.
وی افزود: برای کاهش نفوذپذیری و ممانعت از فساد میکروبی و ایجاد خاصیت آنتی اکسیدانی، از اسانس رزماری که خاصیتی ضدمیکروبی و آنتی اکسیدانی دارد در این تحقیق استفاده شده است.
کریمی با اشاره به فرایند تحقیق خود ادامه داد: در تولید این ماده نشاسته، نانوذرات و اسانس رزماری با روش قالب ریزی و حلال یا کاستینگ به محصول منجر شده است. استفاده از این روش نیازمند سه مرحله حل کردن، قالب ریزی و خشک کردن بود، بنابراین پس از مخلوط کردن نشاسته با حلال آن (آب)، اقدام به اضافه کردن نانوذرات و اسانس شد، آنگاه برای افزایش همگنی در مخلوط اولتراسونیک صورت گرفت. در نهایت مخلوط حاصل در قالب از پیش تعبیه شده ریخته و تحت حرارت بین 40 تا 50 درجه سانتیگراد در مدت زمانی مشخص، ماده نهایی بصورت لایه ای نازک ایجاد شد.
روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، حفاظت از مواد غذایی و دارویی در مقابل عوامل طبیعی و غیرطبیعی نظیر نور، گرما، رطوبت، حشرات، میکروارگانیسم ها، گردو غبار و...، توجه به موضوع بسته بندی مواد غذایی که به عنوان مرحله نهایی در روند تولید محصولات غذایی است، ضرورت بخشیده است.
بسیاری از مواد غذایی با بسته بندی پلاستیکی و فرآورده های غیرقابل تجزیه در محیط زیست، تولید می شوند. این موضوع نه تنها باعث آسیب زیست محیطی شده بلکه موجب افزایش حجم زباله نیز می شود. بسته بندی های پلاستیکی نه تنها باعث آلودگی محیط زیست می شوند بلکه انتقال مواد افزودنی موجود در مواد بسته بندی پلاستیکی به درون مواد غذایی می تواند خطرات بالقوه ای برای ایمنی مواد غذایی و سلامت انسان ایجاد کند.
برای حل این معضل، محققان سعی دارند تا مواد قابل تجزیه و سازگار با محیط زیست را جایگیزین مواد مصنوعی کنند. استفاده از مواد گیاهی یکی از راه کارهای ارائه شده توسط پژوهشگران است. در این راستا دانشجوی واحد علوم و تحقیقات در قالب پایان نامه خود اقدام به تولید نوعی ماده گیاهی برای بسته بندی کرده است.
**9283** 1200

 

کلید واژه :

ماده جدید گیاهی

،

بسته بندی موادغذایی

ثبت نظرات
captcha