کد خبر : ۳۴۶۱۰۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo

پایگاه خبری محیط زیست ایران

video icon چالش ها و فرصت های مدیریت پسماند

سومین قسمت از برنامه «نسیم حیات» با موضوع «مدیریت پسماند» به تهیه کنندگی امیرحسن خواجوی یکشنبه 24 آذرماه ساعت 21:30 از شبکه پنج سیما پخش شد.

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ در ابتدا این برنامه، در بخش زیست واژه به چیستی پسماند و بررسی چالش ها و فرصت های پیش روی مدیران شهری در مواجهه با آن پرداخت.
مخاطبان در «نسیم حیات» خواهند دید که با توجه به مضرات زیست محیطی روش های سنتی مواجهه با پسماند و امکان بازگرداندن آن به چرخه اقتصادی، لازم است رویکرد «مدیریت» پسماند جایگزین دفع آن شود.
امروزه مدیریت پسماند دیگر نه فقط یک فعالیت طبیعت دوستانه، بلکه یک صنعت سودآور است. مسئله ای که مسیر ترغیب و باز کردن پای بخش خصوصی در این حوزه را هموارتر می کند.
"تقی عبادی" دکتری ژئوتکنیک زیست محیطی و عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و "علیرضا شریفی فرد "معاون هماهنگی و برنامه ریزی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، مهمانان این قسمت از برنامه نسیم حیات هستند.
«نسیم حیات» کاری از گروه اجتماعی شبکه پنج به تهیه کنندگی امیرحسن خواجوی است که هر هفته یکشنبه ها با اجرای اسماعیل باستانی از ساعت 21:30 به مدت 50 دقیقه روی آنتن شبکه پنج سیما خواهد بود.

کلید واژه :

مدیریت پسماند

،

پسماند

ثبت نظرات
captcha