کد خبر : 63599
زمان انتشار : 21:42:00 - 1397/06/07
زباله های بیمارستانی
با متخلفان دفع زباله های بیمارستانی کرمانشاه برخورد می شود
کرمانشاه- پایگاه خبری محیط زیست ایران- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام اینکه موضوع دفع غیر قانونی زباله های بیمارستانی کرمانشاه پیگیری می شود، گفت: با متخلفان در این زمینه برخورد خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سید حسن قاضی زاده هاشمی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از مناطق زلزله زده کرمانشاه در گفت و گو با افزود: در موضوع دفع زباله های بیمارستانی مشکلی جدی در سراسر کشور وجود دارد و با شرایط مطلوبی که این زباله ها باید با زباله سوز نابود شوند، فاصله داریم.
وی اظهار داشت: در تهران تمام بیمارستان ها زباله سوز دارند و بخشی از زباله های بیمارستانی را شهرداری با چندین برابر قیمت حمل می کند و معدوم سازی و بی خطر سازی زباله ها را بر عهده دارد.
قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: نمی شود که ما در وزارت بهداشت مردم را به رعایت بهداشت توصیه کنیم اما خود به این موضوع توجه نکنیم.
وی افزود: قطعا باید به موضوع زباله های بیمارستانی کرمانشاه رسیدگی شود و اگر دانشگاه علوم پزشکی در این زمینه مقصر بوده است باید رویه خود را تغییر دهد و اگر کسانی که زباله ها را حمل می کنند در کار خود دچار مشکل هستند، آنها نیز باید رفتار خود را اصلاح کنند.
گزارش که براساس مشاهدات میدانی و در گفت و گو با مسئولان استان با عنوان 'زباله های بیمارستانی تهدیدی جدی برای سلامت جامعه' تهیه و روز جمعه 26 مرداد بر روی خروجی مخابره شده بود بازتاب وسیعی در بین مردم و مسئولان داشت.
پس از انتشار این گزارش کارگروه پیشگیری و مدیریت پسماند استان کرمانشاه به دستور دستگاه قضایی تشکیل شد که در آن مشکلات مربوط به دفع زباله های بیمارستانی مورد بررسی قرار گرفت و بر این موضوع تاکید شد که با متخلفان دفع غیربهداشتی زباله های بیمارستانی برخورد قضایی شود.
دانشگاه علوم پزشکی در کارگروه پیشگیری و مدیریت پسماند متعهد شد که تا سه ماه آینده مکانی مناسب با استاندارهای محیط زیستی را به منظور دفع زباله های بیمارستانی مشخص و بیمارستان ها را به دستگاه خردکن مجهز کند.
پس از انتشار گزارش دفع غیر قانونی زباله های بیمارستانی در اطراف شهر کرمانشاه معاون استاندار کرمانشاه فرمانداران را مامور رسیدگی به موضوع کرد و دستگاه قضایی نیز پس برگزاری کمیته ای ویژه، پرونده را به منظور برخورد با متخلفان مورد در دستور کار قرار داد.
وزیر بهداشت روز چهارشنبه به منظور انجام چندین عمل جراحی چشم و بازدید از مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان زلزله زده ثلاث باباجانی به این شهرستان سفر کرد.
3033/7445

انتهای پیام /*