کد خبر : 38362
زمان انتشار : 12:00:00 - 1397/06/06
تاثیرات آلودگی هوا
تاثیر منفی آلودگی هوا بر هوش شناختی
نتایج یک تحقیق نشان می دهد که آلودگی هوا به هوش شناختی افراد آسیب وارد می کند. هوش شناختی به هوش طبیعیِ افراد یا حیوانات مربوط به مغز اشاره دارد که به عملکرد بیولوژیکی لازم برای انجام یک فعالیت هوشمندانه کمک می کند.

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بررسی ها حاکی از آن است که قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا می تواند تاثیرات مخربی را بر هوش شناختی افراد داشته باشد.

همچنین متخصصان بر این باروند که تاثیر منفی آلودگی هوا با افزایش سن بیشتر شده و تاثیر آن در مردانی با میزان تحصیلات پایین شدیدتر است.

گروهی از متخصصان چینی و آمریکایی برای مدت چهار سال مهارت های زبانی و ریاضی ۲۰ هزار نفر را در چین مورد ارزیابی قرار دادند.

به گفته آنها نتایج بدست آمده می تواند تمام جهان را در برگیرد چرا که بیش از ۹۱ درصد جمعیت جهان در معرض آلودگی هوا قرار دارند. آلودگی هوا که قاتل نامرئی شناخته می شود سالانه مرگ حدود هفت میلیون انسان را در جهان به دنبال دارد.

محققان مشاهده کردند تاثیر آلودگی هوا بر نتایج تست های زبانی به خصوص با افزایش سن و در مردانی با میزان تحصیلات پایین، عمیق تر است.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی، همچنین آلودگی هوا خطر بیماری های پیش رونده از قبیل آلزایمر و دیگر اشکال زوال عقلی را افزایش می دهد.

انتهای پیام