کد خبر : 349346
زمان انتشار : 22:15:00 - 1399/10/06
پایگاه خبری محیط زیست ایران
تولید الکل از پسماند کارخانجات صنایع غذایی
از سوی محققان موسسه علوم و صنایع غذایی، از پسماند کارخانجات صنایع غذایی، الکل با خلوص بالا تولید شد که پسماند حاصل از این فرآیند در تولید غذای دام کاربرد دارد.

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، با شیوع گسترده ویروس کرونا و در نتیجه افزایش تقاضا برای الکل به عنوان یک ضد عفونی کننده موثر در کنترل زنجیره انتقال این بیماری، موسسه علوم و صنایع غذایی با شناسایی ظرفیت های موجود اقدام به تولید این محصول از پسماند کارخانجات صنایع غذایی کرد.

دکتر ابوالفضل پهلوانلو، معاون پژوهشی این موسسه گفت: با توجه به ویژگی های مواد اولیه به کار رفته در تولید این الکل طبی با خلوص بالا از ارزش افزوده بسیار بالا برای تولید در مقیاس صنعتی برخوردار است.

مجری طرح با بیان اینکه استفاده از تکنولوژی های نوین همواره در تولید محصولات مختلف مزیت رقابتی ایجاد کرده است، ادامه داد: ما با بهره گیری از تکنولوژی های نوین به دانش فنی تولید اتانول با قیمت بسیار پایین تر از قیمت تولید کارخانه های در حال فعالیت در ایران دست یافتیم.

پهلوانلو افزود: در این فرآیند با بهینه سازی خط کامل تولید شامل فرمولاسیون و نوع ماده اولیه (پسماند کارخانجات صنایع غذایی)، باز طراحی راکتورهای تخمیر، بهینه سازی سیستم تخمیر و هوشمندسازی برج تقطیر سیستم تولید الکل بازآفرینی شد. 

بر اساس اعلام روابط عمومی مؤسسه علوم و صنایع غذایی، وی با بیان اینکه پساب ناشی از تولید الکل به این روش جهت استفاده در غذای دام کاربرد دارد، گفت: این مجموعه آمادگی کامل دارد کلیه دستاوردها در خصوص استقرار کامل خط تولید و همچنین فرآیندهای کنترل کیفیت محصول نهایی را به واحدهای تولیدی کشور واگذار کند.

انتهای پیام

[mediaout][mediaout]

[aparat][aparat]