کد خبر : 348971
زمان انتشار : 00:15:00 - 1399/06/31
پایگاه خبری محیط زیست ایران
درخواست یک نماینده درباره منابع مالی مبارزه با کرونا
نماینده مردم نجف آبادر مجلس با بیان اینکه دولت فقط ۳۰ درصد از مبلغ برداشت شده از صندوق توسعه ملی را به وزارت بهداشت برای مبارزه و درمان کرونا داده است، گفت: دیوان محاسبات باید به این مقوله ورود کند.

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی امروز (۳۰ شهریور ماه ۹۹) طی تذکری شفاهی با استناد از اصل ۹۴ و ۹۵ قانون اساسی در صحن علنی مجلس اظهار داشت: ما در مجلس دهم از ۵ کتاب قانون تجارت، ۳ کتاب تحت عنوان اصلاح قانون تجارت مصوب کردیم و به شورای نگهبان فرستادیم و شورا باید ظرف ۱۰ روز پاسخ می داد، اما الان چند ماه گذشته بنابراین، چون بیش از ۱۰ روز گذشته باید رئیس مجلس شورای اسلامی به رئیس جمهور این سه قانون را ابلاغ کند.

وی افزود: اصلاح قانون تجارت، قانون بسیار مهمی است و در جنگ اقتصادی ابزار مهم تجار و همچنین ورشکستگی و اسناد تجاری است که بعد از ۱۲ سال این قانون اصلاح شد و یکی از افتخارات مجلس دهم نیز محسوب می شود.

ابوترابی به مشکلات حوزه انتخابیه خود اشاره و تأکید کرد: ما در حوزه انتخابیه دچار مشکلات عدیده ای هستیم که متأسفانه دولت به تعهد خود مبنی بر پرداخت از صندوق توسعه ملی برای کرونا انجام نداده است و اکنون همه کشور درگیر کرونا شده اند و همه بیمارستان ها، درمانگاه ها و کادر درمانی دچار مشکلات عدیده هستند.

با بیان این که پیش بینی ها حکایت از این دارد که کرونا در فصل پاییز سخت تر و گسترده تر خواهد بود، گفت: دولت مبلغ بسیار زیادی که از صندوق توسعه ملی برداشت کرده بود فقط ۳۰ درصد را به وزارت بهداشت داده است، بنابراین باید دیوان محاسبات ورود پیدا کند و بگوید این پولی که از صندوق توسعه ملی برداشته شده چرا برای درمان کرونا اختصاص داده نشد.

[mediaout][mediaout]

[aparat][aparat]