کد خبر : 348673
زمان انتشار : 12:15:00 - 1399/06/03
پایگاه خبری محیط زیست ایران
بهره برداری از ۵۳۳ پروژه در خوزستان به مناسبت هفته دولت
استاندار خوزستان گفت: ۵۳۳ پروژه در استان به مناسبت هفته دولت و بزرگداشت شهیدان رجایی و باهنر به بهره برداری می رسد.

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، غلامرضا شریعتی یکشنبه دوم شهریورماه همزمان با فرا رسیدن هفته دولت و بزرگداشت شهیدان رجایی و باهنر، درخصوص پروژه های قابل افتتاح ویژه این هفته در استان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: به مناسبت هفته دولت در خوزستان ۵۳۳ پروژه با اعتباری افزون بر ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: از این تعداد پروژه، ۴۵ طرح ملی، ۱۴۲ طرح استانی و ۳۴۶ طرح مربوطه به سایر اعتبارات است. همچنین از مجموع این ۵۳۳ پروژه تعداد ۳۰۴ پروژه در حوزه شهری و ۲۲۹ پروژه در بخش روستایی به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه با بهره برداری از این پروژه ها حدود چهار هزار فرصت شغلی ایجاد می شود، گفت: بیشترین اعتبارات هزینه شده در این پروژه ها به ترتیب به منطقه ویژه پتروشیمی، اداره کل بنادر و سازمان آب و برق اختصاص دارد. همچنین بیشترین تعداد پروژه به ترتیب توسط توزیع برق استان با ۲۶۸ پروژه، بنیاد مسکن با ۶۵ پروژه و راه و شهرسازی با ۳۱ پروژه، اجرایی شده است.

استاندار خوزستان عنوان کرد: بیشترین تعداد پروژه های هفته دولت به ترتیب در شهرستان های دزفول با ۴۷ پروژه، آبادان با ۴۱ پروژه و بهبهان با ۳۹ پروژه بوده است. همچنین بیشترین اعتبارات هزینه شده به ترتیب به شهرستان های ماهشهر با ۲ هزار میلیارد تومان، دشت آزادگان با ۱۷۶ میلیارد تومان و اهواز با ۹۱ میلیارد تومان اختصاص داشته است.

وی با اشاره به شرایط بروز اپیدمی کرونا و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی، گفت: امسال نمایشگاه گرامیداشت هفته دولت به صورت مجازی و ارائه گزارش به مردم به صورت حضور مسوولان در برنامه های مختلف صدا و سیمای مرکز خوزستان و همچنین گفتگوی ویژه در استودیوی رسانه ای واقع در استانداری خوزستان برگزار می شود.

شریعتی افزود: این نمایشگاه مجازی با محوریت اقتصاد مقاومتی، جهش تولید، اقدامات ستاد استانی مقابله با بیماری ناشی از ویروس کرونا، مسوولیت های اجتماعی ارگان ها و شرکت ها و کمک های مومنانه برگزار می شود.

ایسنا