کد خبر : 348157
زمان انتشار : 16:15:00 - 1399/05/09
پایگاه خبری محیط زیست ایران
۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی اردبیل به آبیاری نوین مجهز می شود
فرماندار اردبیل از تجهیز ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی زراعی این شهرستان به آبیاری نوین در سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مسعود امامی یگانه  اظهارداشت: مسوولان ذیربط باید برای اختصاص و جذب اعتبارات ملی برای پروژه های کشاورزی منطقه تلاش کنند.

وی با بیان اینکه اعتبارات سال ۹۹ استان اردبیل بسیار ناچیز است، گفت: در حوزه تولید و اشتغال اقدامات خوبی انجام شده و احیای واحدهای راکد مبنای کار قرار گرفته است.

وی افزود: نیاز است تسهیل روند سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان بویژه در بخش کشاورزی در اولویت باشد.

وی همچنین بیان کرد: یکی از پروژه های مهم شهرستان اردبیل اجرای تصفیه خانه اردبیل است تا بتوانیم جمعیت استان اردبیل را در حوزه آب شرب در پوشش این پروژه قرار دهیم.

امامی یگانه تشریح کرد: عملیات رینگ زون بندی آب شرب اردبیل نیز در مراحل پایانی خود است و برای این پروژه ۴۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

او از بهسازی باند فرودگاه اردبیل نیز خبر داد و افزود: باند دوم فرودگاه اردبیل نیز در حال اجرا است.

فرماندار اردبیل گفت: یکی دیگر از پروژه های مهم گردشگری استان اردبیل پل معلق تمام شیشه ای هیر است که نقش بسیار اساسی در تحول گردشگری منطقه ایجاد کرده و برای راه دسترسی این پروژه هفت میلیارد ریال اعتبار گذاشته شده است.

امامی یگانه از ساماندهی عالی قاپو، بقعه شیخ صفی و بقعه شیخ کلخوران خبر داد و افزود: تاکنون اجرای ۲ هتل چهار ستاره نیز در استان آغاز شده است.

وی به اجرای طرح کمربند طلایی در استان اردبیل اشاره کرد و گفت: عملیات اجرایی بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی نجف زاده هم آغاز شده است.

ایرنا