کد خبر : 347489
زمان انتشار : 14:15:00 - 1399/03/04
پایگاه خبری محیط زیست ایران
افزایش تخلفات موثر در شیوع کرونا در انگلیس
آمارهای رسمی منتشر شده در انگلیس نشان می دهد که میزان تخلفات موثر در شیوع کرونا (کووید-۱۹) علیه ماموران پلیس این کشور رو به افزایش است.

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش شورای ملی پلیس انگلیس، آمار انداختن آب دهان، گاز گرفتن و یا سرفه کردن به سمت ماموران پلیس و نیروهای خدمات عمومی در ماه آوریل (فروردین/اردیبهشت) ۱۴ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته و کارکنان این بخش ها را در حین انجام وظیفه نگران کرده است.  

شورای ملی پلیس انگلیس می گوید متهم هنگام پرتاب آب دهان ادعا کرده که به بیماری کووید-۱۹ مبتلاست. در بسیاری از موارد فرد متهم بیمار نبوده اما به جرم وحشت پراکنی، توسط پلیس بازداشت شده است.

دادستانی انگلیس اعلام کرد که در ماه گذشته میلادی (آوریل) بالغ بر ۳۰۰ نفر به جرم ایجاد مزاحمت برای ماموران پلیس و کارکنان بخش های خدمات عمومی گناهکار شناخته شدند. 

«جان کمپبل» رئیس پاسگاه تیمزولی انگلیس این قبیل جرائم را در شرایط عادی نفرت انگیز توصیف و تصریح کرد: در اوضاع کرونا بروز چنین رفتارهایی واقعا اسفناک است. 

از سویی گزارش ها حاکیست که میزان جرم و جنایت در انگلیس به لطف قرنطینه حدود ۲۰ درصد کاهش یافته است.

مارتین هیوئیت، از شورای ملی پلیس انگلیس مدعی شد: «آمار اولیه از تمامی نیروهای پلیس نشان می دهد که میزان جرم و جنایت در چهار هفته گذشته در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل، کاهش ۲۱ درصدی داشته است. »

وی طی سخنانی در کنفرانس مطبوعاتی دولت بدون اشاره به اثر محدودیت های قرنطینه، این دستاورد را مرهون تعهد و تلاش بیش از ۲۰۰ هزار افسر و نیروی پلیس در سراسر کشور توصیف کرد.

این در حالیست که کارشناسان معتقدند کاهش جرایم عمدتا به علت تعطیلی کلوپ های شبانه، نبود مراسم عمومی بزرگ، و سخت تر شدن دزدی و دستبرد به خانه ها به خاطر قرنطینه خانگی بوده است.  

انگلیس تا پیش از وضع قرنطینه در زمینه قتل و آدم کشی نسبت به سایر کشورهای اروپایی رکورددار بود. 

نشریه «ساندی تایمز» چندی پیش گزارش داد که آمار جرم و جنایت در پایتخت انگلیس برای اولین بار در تاریخ معاصر در مقایسه با نیویورک آمریکا پیشی گرفته است.

[mediaout][mediaout]

[aparat][aparat]