کد خبر : 346903
زمان انتشار : 05:15:00 - 1399/02/07
پایگاه خبری محیط زیست ایران
مردم آمریکا ضدعفونی کننده بخورند یا نه
جو بایدن، از نامزدهای رقابت مقدماتی حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از مردم این کشور خواست مواد شوینده و سفیدکننده ننوشند.

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و بعد از اظهارات مناقشه برانگیز رئیس جمهوری آمریکا در خصوص تزریق مواد ضد عفونی کننده، جو بایدن در حساب توییتری خود نسبت به این موضوع واکنش نشان داد.

بایدن در توییتر خود نوشت: «نمی توانم باور کنم که باید به شما بگویم لطفا مواد سفیدکننده ننوشید.»

رئیس جمهوری آمریکا عصر پنجشنبه در یک کنفرانس در خصوص شیوه های مبارزه با کرونا گفته بود: «ضدعفونی کننده ای را دیده ام که ظرف یک دقیقه کار ویروس کرونا را می سازد. حالا آیا راهی دارد که بشود مثلا همین را تزریق کرد، مثل تمیزکاری؟» وی افزود: «این ویروس می رود داخل ریه، تعدادش در ریه فوق العاده زیاد می شود، پس امتحان کردن این کار جالب است.»

بعد از جنجال های فراوان پیرامون این موضوع و انتقادات متخصصان پزشکی از اظهار نظر غیر کارشناسی رئیس جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ روز جمعه در یک کنفرانس خبری حرف های پیشین خود را اصلاح کرد و گفت: «حرف هایم درباره تزریق مواد ضد عفونی به بدن شوخی بود.»

پس از آن جو بایدن در یک توییت دیگر خطاب به ترامپ نوشت: «سلامت مردم آمریکا شوخی نیست آقای رئیس جمهور.»

دونالد ترامپ پیش از این نیز توصیه های پزشکی از این دست کرده بود و آخرین مورد آن «مهم» خواندن داروی هیدروکسی کلوروکین برای درمان کرونا بود، که مقامات پزشکی آمریکا علیه آن توصیه نیز هشدار دادند.

این اظهارت در حالی طرح می شود که کرونا با سرعت زیادی در ایالات متحده در حال پیشرفت است و تا کنون بیش از ۷۹۲ هزار نفر به این ویروس مبتلا شده و از تعداد ۲۹ هزار ۳۸۲ نفر جان خود را از دست داده اند.

در عین حال برخی از شهرداران و فرمانداران ایالت ها و شهرهایی که جمهوری خواهان در آنجا در قدرت هستند، از ایده پایان دادن به قرنطینه و بازگشت شهر به وضعیت عادی دفاع کرده اند.

[mediaout][mediaout]

[aparat][aparat]