کد خبر : 346874
زمان انتشار : 02:15:00 - 1399/02/06
پایگاه خبری محیط زیست ایران
نتایج پایش بهداشتی ادارات استان مرکزی مطلوب است
استان ها > مرکزیاراک - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: نتایج ارزیابی و پایش بهداشتی سازمان ها و ادارات استان مرکزی در رعایت دستورالعمل های بهداشتی مقابله با شیوع…

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،  دکتر «جواد نظری» روز جمعه  افزود: ۳۱ نهاد دولتی استان مرکزی از سوی تیم بازرسی بهداشت محیط مورد نظارت قرار گرفتند که وضعیت رعایت دستورالعمل های بهداشتی مقابله با کرونا در۱۴ اداره مطلوب و ۱۷ اداره نیز نواقصی در این راستا داشتند که توصیه های لازم ارایه شده است.

وی اظهار داشت: ۱۳۶ اداره شهرستانی تابعه دانشکده های علوم پزشکی ساوه و خمین نیز از سوی کارشناسان بهداشت محیط بازرسی شدند که ۹۸ درصد این بازدیدها بیانگر وضعیت مطلوب رعایت پروتکل بهداشتی مقابله با کرونا بوده و در ۳۸ بازدید نیز ایرادهایی وجود داشت که اقدامات لازم در راستای رفع آن صورت گرفته است.

معاون  بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: رعایت فاصله اجتماعی محیط کاری برای پرسنل  با ارباب رجوع، استفاده از ماسک، بهره مندی از تهویه مناسب، استفاده صحیح از مواد ضدعفونی کننده،  ممانعت از برگزاری نشست های جمعی و برگزاری نماز جماعت، ممنوعیت سرو غذا و نصب توصیه های بهداشتی در محیط اداره از جمله مواردی است که در پایش ادارات استان به آن پرداخته شده است.

دکتر نظری افزود:اسامی واحدهای اداری که دارای نواقص در رعایت پروتکل بهداشتی مقابله با ویروس کرونا بودند به استانداری مرکزی اعلام شده و رصد دوباره تا رفع ایرادها ادامه دارد.

وی اظهار داشت: تغییر شیوه ثبت ورود و خروج کارکنان از ثبت اثر انگشت به حضور و غیاب سنتی نیز از جمله مواردی است که همه دستگاه های اجرایی استان ملزم به رعایت آن شده اند.

دکتر نظری افزود: بر اساس اعلام ستاد مقابله با کرونا استان مرکزی تا اطلاع ثانوی هیچ نشست داری غیرضروری برگزار نخواهد شد و هرگونه برنامه که نیاز به مشوت جمعی دارد باید به صورت غیرحضوری برگزار شود.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان، بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و نخستین مورد ویروس کرونا در این استان اول اسفندماه سال ۹۸ پس از قم در اراک به ثبت رسید.

بر اساس آمار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون یک هزار و ۵۹۵ نفر در استان مرکزی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و ۱۴۹ نفر نیز بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

[mediaout][mediaout]

[aparat][aparat]