کد خبر : 346824
زمان انتشار : 07:15:00 - 1399/02/04
پایگاه خبری محیط زیست ایران
پمپئو: چین همچنان اطلاعات مربوط به انتشار کرونا را پنهان می کند
مایک پمپئو روز چهارشنبه ۲۲ آوریل ۲۰۲۰ بار دیگر اعلام کرد، کشورش باور دارد چین اطلاعات مربوط به کرونا را در زمان مناسب منتشر نمی کند.

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مایک پمپئو روز چهارشنبه ۲۲ آوریل ۲۰۲۰ بار دیگر اعلام کرد، کشورش باور دارد چین اطلاعات مربوط به کرونا را در زمان مناسب منتشر نمی کند.

 به نقل از سایت شبکه العربیه، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در یک نشست خبری در واشنگتن گفت: «چین اطلاعات مربوط به کرونا را از سازمان جهانی بهداشت پنهان کرد.»

پامپئو افزود: «چین هنوز اطلاعات کافی درباره آغاز و انتشار کرونا در اختیار کشور های جهان قرار نداده است... چین از اجرای تعهدات و توافقنامه هایی که پیش از این امضاء کرده، سرباز می زند.»

او گفت که واشنگتن پس از انتشار ویروس سارس، روند اصلاح ساختار سازمان جهانی بهداشت را رهبری کرد، اما «این سازمان تاکنون در مقابله با بحران کرونا کارآمد عمل نکرده است.»

وزیر امور خارجه آمریکا تاکید کرد: «ما برای حمایت جان شهروندانمان از خطر کرونا تلاش کرده و به دیگر کشور های جهان در این زمینه کمک می کنیم.»

در روز های گذشته اتهامات زیادی متوجه چین شده مبنی بر اینکه ویروس کرونا از آزمایشگاهی در شهر ووهان چین منتشر شده است. چین همه این اتهامات را رد و وزارت امور خارجه این کشور اعلام کرد، هیچ دلیلی که نشان دهد کرونا از آزمایشگاهی در ووهان منتشر شده، وجود ندارد.

همزمان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه چین را تهدید کرد که اگر به شکل عمدی کرونا را منتشر کرده باشد، «تبعات احتمالی» آن را متحمل خواهد شد.

[mediaout][mediaout]

[aparat][aparat]