کد خبر : 345997
زمان انتشار : 07:15:00 - 1398/11/06
پایگاه خبری محیط زیست ایران
تعطیلی پلاژهای دریای خزر بدلیل آلودگی با فاضلاب
مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با اشاره به رهاسازی فاضلاب ها به دریا گفت: با توجه به شرایط موجود اگر پلاژهای تفریحی و خدماتی طی دو ماه پایانی سال نسبت به رفع آلودگی اقدام نکنند برای عید قابل بهره برداری نخواهند بود.

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، طی سال های گذشته خبرهایی مبنی بر ورود فاضلاب در دریای خزر اعلام شد که نگرانی هایی به دنبال داشته است که بخشی از این فاضلاب ها مربوط به پلاژهای تفریحی و خدماتی در حاشیه ساحل دریا است.

طی سه سال اخیر هشدارهایی مبنی بر پرهیز از ورود فاضلاب ها به دریای خزر داده شد ولی باز هم این ماجرا ادامه دارد.

ورود فاضلاب به دریای خزر به حدی رسیده که بحث شناگاه های آلوده مطرح شده و به دنبال آن پایش های فصلی برای شناگاه ها مطرح شده به طوری که آلودگی برخی از شناگاه ها به حد بحرانی و وضعیت قرمز رسیده و در فصل گرم سال که زمان استفاده مردم از شناگاه ها است در سال های اخیر به دلیل بالا بودن بار آلودگی تعطیل اعلام شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران در این باره در گفت وگو با فارس، اظهار کرد: با بررسی ها و پایش های انجام شده در ارتباط با ورود منابع آلاینده به دریای خزر، یکی از این منابع ورود فاضلاب های پلاژها بوده است که در این زمینه اخطارها و هشدارهای متعددی داده شده است.

حسینعلی ابراهیمی کارنامی افزود: با توجه به شرایط موجود اگر پلاژهای تفریحی و خدماتی طی دو ماه پایانی سال نسبت به رفع آلودگی اقدام نکنند برای عید قابل بهره برداری نخواهند بود.

وی با اشاره به اینکه پایش های زیست محیطی به صورت جدی در دستور کار قرار دارد، خاطرنشان کرد: اگر این واحدها نسبت به احداث تصفیه خانه فاضلاب اقدام نکنند تعطیل خواهند شد.

[mediaout][mediaout]

[aparat][aparat]