کد خبر : 345921
زمان انتشار : 12:15:00 - 1398/10/24
پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیام هشدار اشتباه درباره حادثه نیروگاه هسته ای کانادا
جنیروگاه هسته ای پیکرینگ کانادا روز یکشنبه اعتراف کرد که به اشتباه پیام هشدار آمیز به شهروندان در مورد حادثه در نیروگاه هسته ای ارسال شده است. 

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش تارنمای اوتاوا سیتیزن، نیروگاه هسته ای پیکرینگ در بیانیه ای اعلام کرد که روز یکشنبه هشدار اضطراری در مورد حادثه ادعا شده در نیروگاه هسته ای در استان اونتاریو کانادا به اشتباه ارسال شد و هیچ خطری برای مردم در مناطق نزدیک یا محیط زیست وجود ندارد. 

"سیلویا جونز" استانداری اونتاریو به نمایندگی از دولت منطقه از این واقعه عذرخواهی کرد و تأیید کرد که هشدار واقعاً به اشتباه صادر شده است. 

در پی رخ دادن حادثه ای در نیروگاه هسته ای پیکرینگ، پیامک های انبوه هشدارآمیزی به گوشی های همراه ساکنان شعاع ۱۰ کیلومتری این تاسیسات تا شهر تورنتو فرستاده است. 

در پیام هایی که به موبایل های ساکنان محدوده این تاسیسات هسته ای فرستاده شده، آمده است: انتشار غیرعادی اشعه رادیواکتیو از این نیروگاه رخ نداده و ساکنان خانه های نزدیک آن در حال حاضر، نیازی به اقدامات حفاظتی ندارند. 
این نیروگاه هسته ای که از سال ۱۹۷۱ میلادی وارد مدار شده، قرار است در سال ۲۰۲۴ تعطیل شود. 

هر چند در این پیام آمده که مربوط به ساکنان محدوده نیروگاه است، اما دارندگان تلفن های همراه در اوتاوا پایتخت و چند نقطه دیگر نیز آن را دریافت کرده اند. 

[mediaout][mediaout]

[aparat][aparat]