کد خبر : 345350
زمان انتشار : 13:15:00 - 1397/11/12
پایگاه خبری محیط زیست ایران
50 درصد جمعیت کشور زیرپوشش خدمات تصفیه فاضلاب است
وزیر نیرو گفت: 50 درصد جمعیت کشور زیرپوشش خدمات جمع آوری و تصفیه فاضلاب قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، رضا اردکانیان در حاشیه بهره برداری از نخستین تصفیه خانه فاضلاب بخش خصوصی شرق کشور در گلبهار مشهد طی گفت و گو با خبرنگاران افزود: توسعه جمع آوری و تصفیه فاضلاب و استفاده از پساب در کشور یکی از شاخص های قابل رقابت در سطح منطقه و جهان به شمار می رود.
وی اظهار داشت: ارتقای شاخص های برخورداری از خدمات فاضلاب در مناطق مختلف کشور بویژه مناطق شهری با اقبال بخش خصوصی و با سرعت خوبی پیش می رود.
وی گفت: امروز صنایع به درستی دریافته اند که مطمئن ترین آب برای بخش صنعت استفاده از پساب تصفیه شده است.
وزیر نیرو با اشاره به بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب گلبهار افزود: اکنون شاهد افتتاح شانزدهمین تصفیه خانه از مجموع 40 تصفیه خانه آب و فاضلاب احداث شده به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی اتقلاب اسلامی هستیم.
وی اظهار داشت: هم اکنون بیش از 215 تصفیه خانه فاضلاب در کشور در حال بهره برداری است در حالی که این تعداد قبل از انقلاب سه یا چهار تصفیه خانه بود.
وی گفت: پروژه های مختلف در حوزه صنعت آب و برق با هزینه بیش از 60 هزار میلیارد ریال از روز گذشته در خراسان رضوی در حال بهره برداری است.
وزیر نیرو از دیروز در سفر 2 روزه خود به استان خراسان رضوی پروژه های مختلفی را در شهرستانهای تربت حیدریه، بجستان، گناباد، خواف و مشهد بهره برداری کرده است و امروز نیز به شهرستان های نیشابور و سبزوار سفر می کند.
 

منبع ایرنا