کد خبر : 343860
زمان انتشار : 16:48:00 - 1397/06/25
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد
بمنظور افزایش فضای سبز بهبود محیط زیست کشف رود رودپارک می شود
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد گفت: افزایش سرانه فضای سبز، بهبود محیط زیست و توسعه و آبادانی شهر از اهداف احداث رودپارک است.

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، احمدرضا سلامی در خصوص احداث رودپارک در کشف رود اظهار کرد: کل مسیر کشف رود که در محدوده شهر مشهد قراردارد، مکان هایی وجود دارد که ظرفیت احداث رودپارک را داراست و توسط مشاور شهرداری تعیین می شود.

وی افزود: مشاور مشخص شده برای این کار پس از اینکه مطالعات زیست محیطی، اجتماعی، اقتصادی و هر گونه مطالعات و بررسی هایی که لازم است را انجام داد، اعلام می کند که کدام محل ها و مکان ها قابلیت بارگزاری و اجرای رودپارک را جهت استفاده بهتر و بیشتر شهروندان دارد.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد، مکان هایی با پهنای بیش تر و عریض تر را برای احداث و ایجاد رودپارک مناسب دانست و عنوان کرد: در جاهایی که مسیل و بستر کال، پهنای بیشتری داشته و عریض تر است، امکان ایجاد و احداث رودپارک بیشتر است.

سلامی ادامه داد: بخش قابل توجهی از مطالعات لازم توسط مشاور انجام شده است که این تحقیقات در چند فاز در دفتر مطالعات و طراحی شهرداری مشهد انجام شد و کمیسیون تطبیق آن موجود است. احداث رودپارک در مسیر پل شاهنامه به سمت روستای کاظم آباد از نتایج این بررسی ها است.

وی بیان کرد: مسیر بولوار شاهنامه تا عمقی از روستای کاظم آباد محلی است که تاکنون توسط مشاور برای اجرای رودپارک مناسب دیده شده است. فاز دوم این پروژه، طراحی و جزئیات این مسیر است که در حال بررسی و مطالعه مشاور است.

مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد تشریح کرد: افزایش سرانه فضای سبز، توسعه پارک های خطی در مناطق محروم، بهبود محیط زیست و توسعه و آبادانی شهر از دلایل و اهداف احداث این رودپارک است.

سلامی تصریح کرد: هزینه برآورد شده ای تعیین نشده اما پس از بررسی جزئیات و تکمیل طرح هزینه آن تعیین می شود. زمانی که طرح تکمیل شود، پیمانکار گرفته شده و پروژه آغاز می شود.

انتهای پیام