کد خبر : ۹۰۹۶۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

درمان زخم معده

زخم معده را به جای دارو با خرما درمان کنید

زاهدان- پایگاه خبری محیط زیست ایران- پایگاه خبری زاهدان پیگیر روز پنجشنبه مطلبی با عنوان «زخم معده را به جای دارو با خرما درمان کنید» منتشر کرده است.

زخم معده را به جای دارو با خرما درمان کنید

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، خرما ماده غذایی خوش طعم و پرطرفداری است که خواص زیادی برای سلامت بدن به ویژه قلب دارد، انواع خرما به عنوان یک ماده غذایی بسیار مفید برای اندام های بدن محسوب می شود، مطالعات زیادی در دنیا در زمینه خواص خرما انجام شده است که نتایج شگفت آوری از خواص این ماده غذایی برای سلامت انسان را نشان می دهد، در ادامه با خواص شگفت انگیز خرما آشنا شوید.
خرما منبع غنی از قند های ساده ای چون گلوکز، فروکتوز و ساکاروز محسوب می شود و به همین علت یک ماده انرژی زا با قدرت جذب سریع برای بدن است، متخصصان تغذیه به ورزشکاران توصیه می کنند که قبل و پس از تمرین های ورزشی 2 وعده خرما مصرف کنند تا انرژی لازم برای فعالیت های بدنی تامین شود، افزون بر این خرما در بهبود عملکرد مغز موثر است و انرژی لازم برای تقویت حافظه و تمرکز را به مغز می رساند و به همین علت متخصصان خرما را در برنامه غذایی کودکان و سالخوردگان قرار می دهند تا قدرت یادگیری کودکان افزایش پیدا کند و افراد مسن از خطر ابتلا به آلزایمر در امان بمانند.
با مصرف خرما سرطان به سراغتان نمی آید
خرما غنی ازمنیزیم است و این ماده باعث تقویت دستگاه ایمنی بدن می شود. منیزیم التهاب را در بدن کاهش می دهد. التهاب دلیل اصلی بسیاری از بیماری ها و از جمله انواع سرطان است. خرما دارای آنتی اکسیدانت هاست که با رادیکال های آزاد می جنگند. در تحقیقی که در مجله بریتانیایی تغذیه در سال 2015 منتشر شده خوردن خرما از امکان ابتلا به سرطان معده و روده را کاهش می دهد.
خرما بخورید تا سکته نکنید
این ماده غذایی منبع غنی از پتاسیم است که نقش مهمی در سلامت قلب دارد، بر اساس نظر کارشناسان تغذیه، مصرف روزانه 100 گرم خرما 20 درصد پتاسیم مورد نیاز روزانه هر فرد را تامین می کند همچنین مطالعه ای نشان می دهد، خانم هایی که روزانه 3200 میلی گرم پتاسیم مصرف می کنند 21 درصد کمتر دچار حمله قلبی می شوند.
به تازگی در مطالعات نشان داده شده است که مصرف روزانه خرما مانع سخت شدن رگ ها می شود که در نتیجه از بروز سکته قلبی جلوگیری می کند، سخت شدن رگ ها در اثر افزایش کلسترول بد خون بروز می کند و مصرف روزانه 100 گرم خرما برای مدت 4 هفته باعث می شود که تری گلیسیرید ها در بدن به میزان 15 درصد کاهش پیدا کند و چربی در خون به میزان 33 درصد اکسیده شود و همه این موارد بدون افزایش قند خون رخ می دهد.
خرما، به دلیل خاصیت تنظیم کننده ای دستگاه گوارش، از قرن ها پیش برای درمان زخم معده مورد استفاده قرار می گرفته است، مطالعه ای در سال 2005 نشان می دهد که خرما، موجب کاهش التهاب حاصل از زخم معده می شود همچنین مصرف این ماده غذایی در درمان زخم معده موثرتر از مصرف دارو است.
درمان کم خونی با خرما
خرما منبع غنی از آهن است و ماده اصلی در هموگلبین خون محسوب می شود، کمبود آهن در بدن منجر به کم خونی می شود و به همین علت مصرف روزانه خرما مقدار لازم آهن را به بدن می رساند و از بروز کم خونی به خصوص در کودکان و زنان باردار جلوگیری می کند زیرا 100 گرم خرما حاوی 9/0 میلی گرم آهن است.
8006**6081

انتهای پیام /*

ثبت نظرات
captcha