کد خبر : ۸۹۲۵۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مصرف پیراشکی های فاسد

مصرف پیراشکی های فاسد علت مسمومیت 40 نفر در میناب بوده است

بندرعباس- پایگاه خبری محیط زیست ایران- مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به مسمومیت 40 نفر در روستای پوم از توابع بخش سندرک میناب، گفت: با بررسی های صورت گرفته مشخص شد، مصرف پیراشکی های فاسد علت این مسمومیت بوده است.

مصرف پیراشکی های فاسد علت مسمومیت 40 نفر در میناب بوده است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر فاطمه نوروزیان روز جمعه در گفت و گو با اظهار داشت: روز سه شنبه هفته جاری، گزارشی از طغیان مسمومیت غذایی در روستای پوم میناب اعلام شد و به محض اعلام نیروهای واکنش سریع بهداشتی درمانی از این شهرستان و سپس معاونت بهداشتی به منطقه اعزام شدند.
وی افزود: به محض ورود نیروهای مبارزه با بیماریها و بهداشت محیط عملیات بررسی و تجسس برای شناسایی سریع بیماران با مراجعه به در منازل آغاز شد و همه موارد تحت درمان قرار گرفتند و نیروهای بهداشت محیط نیز بررسی های لازم را برای شناسایی منبع آلودگی آغاز کردند.
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خاطرنشان کرد: با بررسی های همکاران و آزمایش های صورت گرفته ، هم اکنون مشخص شده که مصرف پیراشکی های فاسدی که به صورت فله ای تولید و به شکل غیربهداشتی توزیع شده، علت این مسمومیت بوده است.
نوروزیان تصریح کرد: سن افراد مبتلا به این مسمومیت از یکسال تا 23 بود که بیشترین آمار مبتلایان در حدود سنی 5 سال تا 15 سال بودند که خوشبختانه همه بیماران با حال عمومی خوب ترخیص شده اند.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تاکید کرد: به منظور پیشگیری از وقوع چنین مواردی مردم باید در هنگام خرید مواد غذایی به ویژه اقلام غذایی فاسد شدنی بطورحتم به تاریخ مصرف ، نوع نگهداری و پروانه ساخت و علامت استاندارد دقت نمایند و از خرید مواد غذایی فله و بدون تاریخ و نام و نشان از دستفروشان و فروشندگان دوره گرد به طور جدی خودداری کنند.
شهرستان میناب در 90 کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.
7198/ 6048

انتهای پیام /*

کلید واژه :

مصرف پیراشکی های

،

مسمومیت مواد غذایی

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha