کد خبر : ۸۴۶۸۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایش زیست محیطی واحدهای آلاینده

پایش زیست محیطی واحدهای آلاینده صنعتی همزمان با شروع پاییز

رییس اداره محیط زیست شهر تهران ضمن اشاره به اینکه ۴۰۸ واحد صنعتی، خدماتی و درمانی در شهر تهران اخطاریه زیست محیطی دریافت کرده اند، گفت: در حال طراحی برنامه پایش جدی تر و جدیدتری برای واحدهای صنعتی هستیم تا همزمان با شروع فصل پاییز اجرای آن را آغاز کنیم.

پایش زیست محیطی واحدهای آلاینده صنعتی همزمان با شروع پاییز

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمدحسین بازگیر افزود: ۱۶ اولویت در برنامه پایش هستند که از جمله آن ها می توان به توقفگاه های اتوبوس، مراکز بازیافت و ضایعات سوزی و کارگاه های آلاینده هوا مانند ریخته گری ها و آجرپزی ها اشاره کرد.

رییس اداره محیط زیست شهر تهران با بیان اینکه طی سه ماه اخیر حدود ۸۰۰ واحد صنعتی، خدماتی و درمانی پایش شده است، اظهار کرد: از این تعداد برای ۴۰۸ واحد اخطاریه صادر کردیم و در مجموع ۲۰۵ واحد صنعتی، ۱۰۶ واحد خدماتی و ۹۷ واحد درمانی اخطاریه گرفته اند.

وی با اشاره به اینکه اخطاریه های صادر شده برای این مراکز درسه محور آلودگی آب، آلودگی هوا و مشکل مدیریت پسماند بوده است، تصریح کرد: در زمینه آلودگی آب ۵۷ اخطاریه برای واحدهای صنعتی، ۷۳ اخطاریه برای واحدهای درمانی و ۱۱۲ اخطاریه آلودگی آب برای واحدهای خدماتی مانند کارواش ها صادر شده است.

رییس اداره محیط زیست شهر تهران با بیان اینکه در مجموع ۲۴۲ اخطاریه برای آلودگی آب صادر شده است، گفت: در زمینه آلودگی هوا نیز ۱۷۰ اخطاریه صادر شده است که ۱۶۱ اخطاریه برای واحدهای صنعتی و ۹ اخطاریه برای واحدهای دیگر بوده است.

بازگیر ادامه داد:طی سه ماه اخیر واحدهای صنعتی و درمانی ۱۶۲ اخطاریه زیست محیطی برای مدیریت پسماند دریافت کرده اند، تصریح کرد: در این زمینه ۱۱۷ واحد صنعتی و ۴۵ واحد درمانی اخطاریه گرفته اند.

وی با اشاره به اینکه تعدادی از واحدهای خدماتی، صنعتی و درمانی بیش از یک اخطاریه دریافت کرده اند، تصریح کرد: ممکن است هر یک از واحدها در هر زمینه آلودگی هوا، آب و پسماند اخطاریه دریافت کرده باشند.

رییس اداره محیط زیست شهر تهران با بیان اینکه چنانچه واحدهای آلاینده به اخطاریه های زیست محیطی بی توجهی کنند، به مراجع قضایی معرفی می شوند، اظهار کرد: طی سه ماه گذشته برای ۳۵ واحد آلاینده پرونده قضایی تشکیل شده است.

انتهای پیام

کلید واژه :

پایش زیست محیطی

،

واحدهای آلاینده

،

محیط زیست ایران

ثبت نظرات
captcha