کد خبر : ۷۵۵۷۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آزمون دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی پزشکی

آزمون دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی پزشکی 15شهریور برگزار می شود

تهران- پایگاه خبری محیط زیست ایران- قائم مقام دبیرشورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آزمون دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی پزشکی 15 شهریور ماه امسال با حضور سه هزار و 900 نفر برگزار می شود.

آزمون دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی پزشکی 15شهریور برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، اسماعیل ایدنی روز پنجشنبه در گفت وگو با افزود: دانش آموختگان رشته های تخصصی پزشکی که بتوانند در آزمون کتبی موفقیت کسب کنند هفته بعد از آن برای شرکت در آزمون شفاهی معرفی خواهند شد.
وی اظهار داشت: در نهایت دانش آموختگانی که بتوانند حد نصاب آزمون کتبی و شفاهی را اخذ کنند به آنان دانشنامه یا همان بورد تخصصی یا فوق تخصصی تعلق خواهد گرفت.
ایدنی با بیان اینکه در این دوره از آزمون ها دیگر از کاغذ و قلم استفاده نخواهد شد، گفت: آزمون این دوره به صورت الکترونیک و سیستمی انجام می شود.
وی با اشاره به اینکه امروز نیز با حضور حدود 400 نفر اعضای هیات علمی دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور در یک نشست علمی طراحی سوالات آزمون تخصصی به انجام رسید، تصریح کرد: برای رشته های فوق تخصصی نیز حدود 200 نفر از اعضای هیات علمی دانشگاههای سراسر کشور در جلسه امروز سوالات لازم را طراحی کردند.
قائم مقام دبیر شورای آموزش پزشکی با بیان اینکه این آزمون هر ساله برای ارزشیابی دانش آموختگان رشته های تخصصی و فوق تخصصی پزشکی کشور برگزار می شود، افزود: در این ارتباط دانش آموختگان رشته های پزشکی تخصصی و فوق تخصصی، مدرک بورد تخصصی و فوق تخصصی را دریافت می کنند.
وی با بیان اینکه سال گذشته 371 نفر در آزمون فوق تخصصی پذیرفته شدند، خاطر نشان کرد: افرادی که در این آزمون قبول شوند می توانند به عنوان هیات علمی رشته های پزشکی تخصصی و فوق تخصصی فعالیت کنند.
اجتمام*1933*1055

انتهای پیام /*

کلید واژه :

آزمون دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی پزشکی

،

ایران محیط زیست

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha