کد خبر : ۷۱۸۹۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

افزایش موقتی غلظت ذرات معلق

کاهش نسبی دما در تهران/ افزایش موقتی غلظت ذرات معلق

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به کاهش نسبی دما در روزهای پایانی هفته گفت: وزش باد در پایتخت باعث افزایش نسبی ذرات معلق می شود.

کاهش نسبی دما در تهران/ افزایش موقتی غلظت ذرات معلق

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، حسین شهبازی در گفت و گو با ، با بیان اینکه پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی طی بعد ازظهر امروز (۸ شهریور) است، اظهار کرد: در برخی ساعات وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه از سمت نواحی جنوب شرقی -جنوبی انتظار می رود.

وی ادامه داد: بر اساس نتایج پیش بینی کیفیت هوا، طی امروز وزش باد در برخی ساعات افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه این شرایط جوی طی فردا (۹ شهریور) کمابیش ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: وزش باد به ویژه در بعد ازظهر پیش بینی می شود که در برخی ساعات سبب افزایش موقتی غلظت ذرات معلق خواهد شد.

به گفته شهبازی همچنین دما هوا در پایتخت تا روز پایانی هفته کاهش نسبی خواهد یافت.

وی در پایان با بیان اینکه کیفیت هوای ۲۴ ساهت گذشته تهران منتهی به ۸ صبح امروز با شاخص میانگین ۸۵ در شرایط سالم قرار داشت، گفت: کیفیت هوای هم اکنون تهران نیز با شاخص میانگین ۸۷ همچنان در شرایط سالم است.

انتهای پیام

کلید واژه :

ذرات معلق

ثبت نظرات
captcha