کد خبر : ۶۳۳۲۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

داروی بیماری های خاص

وزیر بهداشت:مردم نگران داروی بیماری های خاص نباشند

کرمانشاه- پایگاه خبری محیط زیست ایران- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به تشدید تحریم ها، گفت: هیچ نگرانی برای تامین داروی بیماران خاص با وجود تحریم ها وجود ندارد.

وزیر بهداشت:مردم نگران داروی بیماری های خاص نباشند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سید حسن قاضی زاده هاشمی عصر چهارشنبه در جمع در مردم زلزله زده شهرستان ثلاث باباجانی افزود: بیماران خاص به دلیل تجربه تحریم قبلی نگرانی هایی در زمینه تامین دارو دارند، اما در این دوره اجازه نخواهیم داد مشکلی برای تامین داروهای بیماری های خاص ایجاد شود.
وی در ارتباط با موضوع توریست درمانی در کشور نیز گفت: توریست درمانی به دلیل اینکه با ساختار مناسبی شکل نگرفته است نمی توان آمار دقیقی از میزان توریست هایی که با هدف درمان به ایران می آیند، ارائه داد.
وزیر بهداشت با اشاره به تشکیل کمیته ای با مشارکت وزارتخانه های کشور، اطلاعات، امور خارجه و سازمان میراث فرهنگی به منظور رسیدگی به موضوع گردشگری سلامت یا توریست درمانی در اوایل دولت یازدهم، اظهار کرد : به نظر می رسد این کمیته می توانست عملکرد بهتری از این داشته باشد.

** دلالان توریست درمانی
هاشمی یادآور شد: توریسم سلامت به دلیل اینکه آژانس های مناسبی برای ساماندهی بیماران از مبدا و تامین زمینه های سفر انها وجود ندارد، عمدا در اختیار دلالان است و شرایط مناسبی ندارد.
وی افزود: امیدوارم مدیران مربوطه به شکل بهتری برنامه ریزی کنند تا بتوانیم از توان و علم پزشکان ایرانی در این راستا استفاده کنیم.
وزیر بهداشت با بیان اینکه 200 بیمارستان در کشور برای ارائه خدمات توریسم سلامت به بیماران آمادگی کامل دارند، گفت: با تغییر نرخ ارز همان طور که فرصت برای صادرات فراهم شد برای ارائه خدماتی همچون گردشگری سلامت نیز فراهم شده است.
به گفته هاشمی، گردشگران سلامت معمولا برای خدماتی همچون دندان پزشکی، عمل های زیبایی، انواع پیوند، عمل جراحی چشم و لیزر درمانی به ایران سفر می کنند.
وی در رابطه با سفر خود به استان کرمانشاه نیز گفت: هدف اصلی شرکت در برنامه نورآوران سلامت است و کار چشم پزشکی و جراحی رایگان را انجام می دهم.
وزیر بهداشت افزود: تیم نورآوران که پیش از این در سرپل ذهاب مستقر بود بیش از 2 ماه در ثلاث باباجانی مستقر شده است و من نیز به کمک تیم آمده ام.
هاشمی بازدید از مراکز درمانی و بهداشتی مناطق زلزله زده را نیز از دیگر اهداف سفر خود به استان کرمانشاه عنوان کرد.
شبس **7445/3033 **1917

انتهای پیام /*

کلید واژه :

داروی بیماری های خاص

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha