کد خبر : ۶۰۹۹۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آسمان صاف و آفتابی در اغلب شهرها/ گردوخاک زابل ادامه دارد

در دو روز آینده وزش باد و گرد و خاک همراه با توفان در نوار شرقی کشور و منطقه زابل پیش بینی می شود که سبب کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا در این مناطق خواهد شد.

آسمان صاف و آفتابی در اغلب شهرها/ گردوخاک زابل ادامه دارد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بر اساس تحلیل آخرین داده ها و نقشه های هواشناسی در بیشتر مناطق کشور تا پایان هفته، آسمانی صاف و آفتابی و جوی نسبتاً پایدار حاکم است. 

در دو روز آینده وزش باد و گرد و خاک در نوار شرقی کشور و منطقه زابل همراه با توفان گرد و خاک پیش بینی می شود که سبب کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا در این مناطق خواهد شد؛ از  این رو توصیه می شود تمهیدات لازم برای کاهش اثرات مخرب  گرد و خاک خصوصاً در سلامت و بهداشت مردم و همچنین ایمنی حمل و نقل جاده ای به کار گرفته شود. 

آسمان تهران فردا صاف گاهی با وزش باد پیش بینی می شود و این شرایط روز جمعه نیز حاکم است، بیشینه و کمینه هوا فردا در تهران 36 و 25 درجه خواهد بود.

روز آینده اهواز با بیشینه دمای 46 بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه 8 درجه بالای صفر خنک ترین مرکز استان خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهر 97) تا روز دوم شهریور سال جاری 166.3 میلی متر ثبت شد، میزان بارش سال گذشته در این بازه زمانی 212 میلی متر بود، بنابراین بارش سال جاری 21.6 درصد کمتر از سال گذشته است.

میانگین بلندمدت کشور در بازه زمانی مذکور 228.6 میلی متر ثبت شده است که بارش سال جاری 27.3 درصد کمتر از سال بلندمدت است.

بیشترین میزان بارش در هفته 48 سال زراعی متعلق به منطقه رودسر در استان گیلان به میزان 38.6میلی متر بوده است.

میانگین گرم ترین منطقه در بازه زمانی مذکور شوش در استان خوزستان به میزان 47.6 درجه سلسیوس و میانگین خنک ترین منطقه الشتر در استان لرستان به میزان 9.1 درجه سلسیوس بوده است.

کاربران همچنین می توانند جزئیات بیشتری از خبرنامه هفتگی هواشناسی کشاورزی را از اینجا مشاهده کنند.

انتهای پیام/ب

کلید واژه :

گرد و خاک

،

آلودگی هوا

ثبت نظرات
captcha