کد خبر : ۵۷۷۷۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

صرفه جویی آب

صرفه جویی آب با توسعه انرژی های نو تجدید پذیر

از تیرماه سال ۱۳۸۸ تا پایان مرداد امسال حدود دو میلیارد و ۴۵۹ میلیون کیلووات ساعت برق از محل انرژی های نو تولید شده که این میزان باعث صرفه جویی ۵۴۱ میلیون لیتری مصرف آب در کشور شده است.

صرفه جویی آب با توسعه انرژی های نو تجدید پذیر

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، از تیرماه سال ۱۳۸۸ تا پایان مردادماه سال ۱۳۹۷، دو میلیارد و ۴۵۹ میلیون کیلووات ساعت از منابع تجدیدپذیر انرژی تولید شده که این میزان تولید برق از محل انرژی های تجدیدپذیر توانسته از انتشار حدود یک میلیون و ۶۹۷ هزار تن گاز گلخانه ای بکاهد.

همچنین این میزان تولید انرژی های نو باعث شده ۶۹۸ میلیون مترمکعب از مصرف سوخت های فسیلی در کشور که جزو عوامل اصلی آلایندگی هوا در کشور است، کاسته شود.

این حجم از تولید انرژی های نو باعث صرفه جویی ۵۴۱ میلیون لیتری مصرف آب در سال های اخیر شده است. همچنین  هم اکنون ۴۳۷ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر درون کشور در حال احداث است و ظرفیت نصب شده انرژی های نو کشور نیز به ۶۳۷ مگاوات رسیده است. همچنین انرژی های تجدیدپذیر موجب اشتغال ۴۳ هزار و ۶۵ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در کشور شده است.

بررسی اعداد و ارقام موجود در این بخش حکایت از آن دارد که در حال حاضر ۴۶ درصد نیروگاه های تجدیدپذیر کشور از نوع بادی، ۳۵ درصد از نوع خورشیدی، ۱۵ درصد از نوع برقآبی کوچک، دو درصد از نوع بازیافت حرارت و دو درصد نیز از نوع زیست توده است.

انتهای پیام

کلید واژه :

صرفه جویی آب

،

صرفه جویی

،

آب

ثبت نظرات
captcha