کد خبر : ۵۶۹۴۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ساختمان های بدون گازهای گلخانه ای

ساختمان های بدون گازهای گلخانه ای تا سال 2030 در آمریکا

ائتلافی توسط 19 شهردار شهرهای بزرگ آمریکا از جمله نیویورک، لس آنجلس، سانفرانسیسکو و واشنگتن دی سی برای اطمینان از اینکه کلیه ساختمان های جدید تا سال 2030 انتشار کربن در آنها صفر باشد پیشنهاد شده است.

ساختمان های بدون گازهای گلخانه ای تا سال 2030 در آمریکا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل ازاینهبیتت، در این طرح شهرداران بخشی از یک گروه از شهرهای شناخته شده به عنوان C40 را به اقدامات اقلیمی اختصاص دادند. این برنامه بخشی از ابتکار شهرداری ها برای نوسازی ساختمان های قدیمی و ساخت ساختمان های جدید بدون انتشار کربن است.

ساختمان های با انتشار کربن صفر بسیار کارآمد بوده و به طور انحصاری با منابع انرژی تجدید پذیر که اغلب در محل یافت می شوند تامین می شوند. بنابراین ساختن ساختمان های جدید در کاهش آلودگی هوا موثر خواهد بود.

بیش از نیمی از انتشار گازهای گلخانه ای در شهرهای بزرگ مربوط به ساختمان ها است و در برخی از شهرهای بزرگ مانند لندن و پاریس ساختمان ها تقریبا 70 درصد گاز گلخانه ای منتشر می کنند و بر اساس این طرح شهرداران C40 متعهد به کاهش این ارقام هستند.

شهردار تد ویلر از پورتلند اورگن، یکی از شهرهایی که این تعهد را امضا کرده اعلام کرد: اطمینان از نوسازی ساختمان های قدیمی و ساخت ساختمان های جدید پورتلند در این برنامه مهم است و پورتلند در زمینه ابتکارات زیست محیطی مانند گذشته موفق خواهد بود.

این شهرها با سازمان جهانی  ساختمان های سبز(  (WorldGBCدر دستیابی به اهداف کاهش انتشار گازهای گلخانه ای همکاری می کنند.

مسئولان کالیفرنیا اعلام کردند: ساخت تمام ساختمان های جدید بر اساس اینکه انتشار گازهای گلخانه ای به صفر برسد تا سال 2020  یک دهه زودتر از تاریخ تعهد C40 به هدف خود خواهد رسید. بسیاری از شهرهای گروه C40 متعهد شده اند که از سوخت های غیر فسیلی برای عبور و مرور در خیابان ها استفاده کنند.

انتهای پیام

کلید واژه :

ساختمان های بدون گازهای گلخانه ای

،

گازهای گلخانه ای

ثبت نظرات
captcha