کد خبر : ۴۳۸۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

زمین لرزه 4.9 ریشتری در مرز بین استانهای اصفهان، یزد و فارس

زمین لرزه 4.9 ریشتری در مرز بین استانهای اصفهان، یزد و فارس

تهران- پایگاه خبری محیط زیست ایران- کنگر خورده لنگر انداخته «ضرب المثل ایرانی» که از دیر باز در بین ایرانیان مصطلح بوده حالا شده حکایت زلزله های پیاپی در کشور که هر از گاهی در جایی رخ می دهد، دیروز کرمانشاه، امروز اصفهان، فردا جای دیگر.

زمین لرزه 4.9 ریشتری در مرز بین استانهای اصفهان، یزد و فارس

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، هنوز تب و تاب زلزله 5.9 ریشتری کرمانشاه تمام نشده و آثار روانی و ترس آن پا برجا بود که زمین این بار در اصفهان لرزید.
زمین لرزه 4.9 ریشتری ساعت 8 و 47 دقیقه امروز در مرز بین استانهای اصفهان، یزد و فارس رخ داد. در ساعت 9 و 35 دقیقه نیز زمین لرزه ای با قدرت 2،7 ریشتر و در ساعت 10 و 45 دقیقه نیز زمین لرزه دیگری با قدرت 2،1 ریشتر همان محدوده را لرزاند.
مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: 4 تیم ارزیاب از استان های یزد و اصفهان و 12 نیروی عملیاتی به منطقه اعزام شده اند. زمین لرزه ای به بزرگی 4.9 در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) در عمق 7 کیلومتری زمین، منطقه حسن آباد جرقویه مرز بین استانهای اصفهان، یزد و فارس را لرزاند.
وی با بیان اینکه بلافاصله پس از اعلام زمین لرزه، 4 تیم ارزیاب (یک تیم استان یزد و ٣ تیم استان اصفهان) و 12 نیروی عملیاتی به محل اعزام شد، افزود: گزارش ارزیابی اولیه به صورت تلفنی از مسئولان محلی روستا و بخش های متاثر از زلزله مبنی بر عدم خسارت جانی و مالی است و تیم های ارزیاب در حال ارزیابی میدانی از منطقه هستند.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر افزود بنابر اطلاعات دریافتی از تیم های ارزیاب مستقر در محدوده های متاثر استان اصفهان و یزد هیچ گونه خسارتی ناشی از زلزله گزارش نشده است.

* صدای هلال احمر درآمد
محمود محمدی نسب، دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: برای تکمیل کمی و کیفی تجهیزات جمعیت هلال احمر در سراسر کشور، نیازمند حمایت هستیم. با توجه به وسعت کشور و زمینه های بروز حوادث، امکانات و تجهیزات هلال احمر متناسب با بحران ها نیست.
وی با تاکید بر اینکه این جمعیت برای رویارویی با تمام بحران ها آماده است، گفت: گاهی مباحثی مبنی بر اینکه امکانات هلال احمر برای ورود به صحنه های بحران پاسخگو نیست مطرح می شود، در حالی که این مباحث ناشی از نداشتن شناخت کافی از وظایف هلال احمر است.
محمدی نسب با بیان اینکه هلال احمر تاکنون در بحران ها عملکرد مطلوبی به جا گذاشته است، عنوان کرد: به عنوان مثال در بحرانی همچون زلزله کار اصلی هلال احمر بیرون آوردن مصدومان و اجساد از زیر آوارها است و امکانات مورد نیاز در این زمینه را نیز در اختیار دارد، در حالی که برخی افراد از هلال احمر توقع آواربرداری دارند. استاندار کرمانشاه پس از وقوع زلزله 7.3 ریشتری استان کرمانشاه با بیان اینکه هلال احمر نیاز به تجهیز دارد، گفته بود که هلال احمر برای رویارویی با زلزله ای بزرگ در کشور امکانات مورد نیاز را در اختیار ندارد.

* آتش سوزی که بخیر گذشت
ساعت 1 و 28 دقیقه بامداد حادثه آتش سوزی یک مجتمع تجاری در بلوار ارتش تهران، مقابل خیابان مینی سیتی به سامانه 125 اعلام شد که بلافاصله مأموران 5 ایستگاه آتش نشانی به همراه خودرو حامل تجهیزات تنفسی، نردبان هیدرولیکی و تانکر آب به محل اعزام شدند.
سید جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: با حضور آتش نشانان مشاهده شد که در یک مغازه 200 متری در مجتمع تجاری 6 طبقه آتش سوزی اتفاق افتاده است.
وی یادآور شد: آتش نشانان پس از تلاش های بی وقفه خود را به کانون اصلی آتش رساندند. از چندین طرف به آتش حمله ور شدند و موفق شدند این حریق شدید را در همان مغازه کنترل کنند.
به گفته سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، مغازه 200 متری در آتش سوخت و به سایر مغازه ها آسیب نرسید و هیچ فردی در محل آتش سوزی حضور نداشت.

* اهل کاشان بود
خبر غرق شدن یک کودک خردسال به مرکز پیام اورژانس غرب استان مازندران اعلام شد. این حادثه در شهر عباس آباد رو به روی آموزش و پرورش اتفاق افتاد. در این اتفاق دختربچه 4 ساله در دریا غرق شد. او پس از خروج از آب فاقد علائم حیاتی بود که بلافاصله توسط تیم اورژانس پایگاه عباس آباد تحت احیاء قلبی ریوی پیشرفته قرار گرفت، با وجود تلاش فراوان تیم اورژانس، متاسفانه عملیات احیا موثر واقع نشد.
اجتمام *3377 * 3063

انتهای پیام /*

کلید واژه :

زمین لرزه

ثبت نظرات
captcha