کد خبر : ۴۱۵۹۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تصفیه خانه فاضلاب شهری حکیمیه

احداث نخستین تصفیه خانه فاضلاب شهری در حکیمیه شمال شرق تهران

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه چهار تهران از آغاز مراحل مطالعاتی پروژه کانال محرابیان در محله حکیمیه و احداث نخستین تصفیه خانه فاضلاب شهری در شمال شرق تهران خبر داد.

احداث نخستین تصفیه خانه فاضلاب شهری در حکیمیه شمال شرق تهران

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، رضا معلم با اعلام این خبر گفت: از آنجا که قسمت شرقی منطقه نسبت به قسمت غربی آن دارای آب و دسترسی کمتری است و وجود کانال های آب آلوده در این قسمت بسیار زیاد است، لزوم تصفیه آب و استفاده برای آبیاری فضای سبز از طرح های در اولویت به شمار می رود.
وی گفت: از طرفی کانال محرابیان پساب تصفیه خانه شهید عباس پور را در خود دارد که این باعث آلودگی بیشتر آب شده و نیاز مبرم به تصفیه احساس می شود. همچنین با وجود کانال هایی مثل اسفندیاری، دماوند و تابا در منطقه، نیاز مبرم به تصفیه آب های آلوده وجود دارد که بتوان از آب آن برای آبیاری استفاده کرد.
معلم با اشاره به مرحله مطالعاتی این طرح گفت: طرح تصفیه آب های آلوده در مرحله کار مطالعاتی خود قرار دارد که این مهم بر عهده اداره محیط زیست بوده که در مرحله اجرایی توسط معاونت فنی و عمران و مرحله بهره برداری برعهده اداره فضای سبز منطقه خواهد بود.
معاون خدمات شهری منطقه افزود: این طرح در کمیسیون فنی در مرکز مدیریت محیط زیست مطرح شده است تاییدیه آن گرفته شده و در مرحله مطالعات است.
 معلم در پایان گفت: ما مصمم هستیم که تا حد امکان ظرفیت این تصفیه خانه را تا 1000 مترمکعب بالا ببریم. گرچه به دلیل شرایط کمبود آب ممکن است نتوانیم این پیش بینی را اجرایی کنیم. مساحت و مشخصات کامل زمین هنوز مشخص نیست و پس از مرحله مطالعات به طور دقیق اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/

کلید واژه :

تصفیه خانه فاضلاب شهری

،

تصفیه خانه فاضلاب

ثبت نظرات
captcha