کد خبر : ۴۱۴۵۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تخلیه اتوماتیک آب کف مخازن هیدروکربنی

رونمایی محصول دانش بنیان تخلیه اتوماتیک آب کف مخازن هیدروکربنی

با برگزاری مراسمی از سه محصول دانش بنیان از جمله تخلیه اتوماتیک آب کف مخازن هیدروکربنی در پارک فناوری پردیس رونمایی شد.

رونمایی محصول دانش بنیان تخلیه اتوماتیک آب کف مخازن هیدروکربنی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، همایش سالانه شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس با حضور معاون وزیر نفت و دکتر بیرنگ، معاون امور بین الملل معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری به همت پارک فناوری پردیس برگزار شد. در این همایش از سه محصول تولید شده در این پارک رونمایی شد.

جزئیات این طرح ها به این شرح است

پرینتر سه بعدی

این دستگاه قابلیت تولید قطعات نهایی در تیراژ کم بدون نیاز به قالب سازی را دارد و برای صنایعی که به دلیل تحریم ها در تامین قطعات با مشکل مواجه هستند، کارآمد است. کیفیت این دستگاه قابل رقابت با نمونه های اروپایی است و قیمت آن نصف نمونه اروپایی و 60 درصد نمونه چینی است. این دستگاه قابل تنظیم بر روی مواد مختلف پلیمری و کامپوزیتی است و خدمات پس از فروش آن ارزان بوده و به همراه تحویل پکیج کامل همراه با 15 تجهیز جانبی که یک خط تولید را تشکیل می دهند، است. پرینتر طراحی شده در صنایع هوا و فضا، صنایع خودروسازی، پزشکی و تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و توانبخشی، تحقیقات و توسعه، هنر و معماری، صنایع الکترونیک و هر جایی که نیاز به ساخت نمونه محصول وجود داشته باشد و یا نیاز به تولید قطعات نهایی کاربردی در تیراژ کم و متوسط موجود باشد، قابل بهره برداری است. مشابه این دستگاه در اختیار کشورهایی چون آلمان، آمریکا، فرانسه، چین و ژاپن است.

محلول ضد عفونی و پاکسازی کانال ریشه دندان (عصب کشی)

محلول ساخته شده یک محلول ضد عفونی کننده قوی و کامل عفونت های کانال ریشه دندان است که برای درمان عفونت های دندانی مانند آنتروکوک فوکالیس و درمان التهاب های غیر قابل التیام در اطراف راس ریشه دندان است. از ویژگی های فنی این محصول می توان به باز کردن مجرای داخلی کانال قبل از پر کردن دندان، کاهش قابل توجه و موثر میکروارگانیسم ها تا 99.5 درصد در مدت زمان یک دقیقه، ضد عفونی کردن کانال های ملتهب و رفع التهاب لثه، تخریب موثر بایوفیلم های میکروبی و بایوفیلم های کهنه، حل کردن مواد آلی و زدودن باقیمانده های غیر زنده در طول عصب کشی و از بین بردن موثر قارچ های خطرناک در مدت 30 ثانیه اشاره کرد. این محصول تولیدکننده داخلی ندارد و قیمت بسیار پایین تر نسبت به محصولات خارجی موجود در بازار دارد. این محصول از ابتدا تا تولید نیمه صنعتی 6 ماه زمان برده است و دانش فنی آن در اختیار کشورهای آمریکا، برزیل و لهستان است.

دستگاه تخلیه اتوماتیک آب مخازن نفتی

این محصول در تخلیه اتوماتیک آب کف مخازن هیدروکربنی کاربرد دارد و تمامی پالایشگاه ها و پتروشیمی ها از مشتریان این محصول هستند.

عدم تماس حسگرهای به کار رفته با هیدروکربن، دقت بالا در تفکیک نوع هیدروکربن ها و تشخیص میزان آب، نصب و راه اندازی سریع، طول عمر بالا به دلیل غیرتماسی بودن حسگرها و کاهش مشکلات زیست محیطی ناشی از تخلیه هیدروکربن در محیط زیست از جمله ویژگی های این دستگاه به شمار می رود. دانش فنی این محصول هم اکنون در اختیار کشورهای آمریکا، هلند و انگلستان است و تولید و عرضه این محصول در داخل کشور علاوه بر صرفه جویی از هدر رفت هیدروکربن موجب می شود نیازی از بابت واردات این محصول به کشور وجود نداشته باشد.

انتهای پیام

ثبت نظرات
captcha