کد خبر : ۴۰۱۳۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دستگاه سی تی اسکن

جا برای گذاشتن دستگاه سی تی اسکن نیست!

رییس بیمارستان خاتم الانبیا ابرکوه می گوید: در حال حاضر مشکل خرید دستگاه سی تی اسکن نداریم و مشکل اصلی نبودن فضای مناسب برای استقرار سی تی اسکن است.

جا برای گذاشتن دستگاه سی تی اسکن نیست!

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمدعلی شیخی در شورای اداری ابرکوه ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت و درمان این شهرستان، به طولانی شدن فرایند خریداری دستگاه سی. تی. اسکن برای شهرستان اشاره و اظهار می کند: خوشبختانه در جلسه با معاونین دانشگاه علوم پزشکی یزد مقرر شد که 40 درصد از هزینه خرید از سوی شهرستان و مابقی توسط دانشگاه تأمین شود اما در حال حاضر مشکل اصلی در این رابطه نه خرید این دستگاه بلکه فضای فیزیکی مناسب برای استقرار آن است.

وی در مورد نارضایتی مردم از حضور تنها سه روز در هفته ی رادیولوژیست در بیمارستان نیز می گوید: تاکنون پیگیری های انجام شده ثمربخش نبوده و دانشگاه هنوز مدت حضور رادیولوژیست را افزایش نداده است .

البته شیخی از قریب الوقوع بودن صدور پروانه 96 تخت خوابی شدن این بیمارستان خبر می دهد و عنوان می کند: دانشگاه علوم پزشکی موظف است در قبال صدور این مجوز نسبت به تامین پزشک، امکانات و تجهیزات لازم بر اساس چارت تعریف شده اقدام کند.

وی در ادامه از تکمیل فاز اول طرح توسعه بیمارستان و افتتاح آن در آینده نزدیک خبر می دهد و در این باره تصریح می کند: خوشبختانه این طرح با بهره گیری مواد اولیه باکیفیت ساخته شده ولی متأسفانه به علت وجود تحریم ها با چالش هایی نیز مواجه شده و نهایت تلاش خود را به کار گرفتیم تا خدمات عمرانی و درمانی تداخل نداشته باشد.

این مسئول همچنین اضافه می کند: تجهیز این فاز طرح توسعه با رایزنی های انجام شده از طریق وزارتخانه از محل اعتبارات طرح تحول سلامت تأمین خواهد شد.

وی به ایجاد محل فرود بالگرد در محوطه بیمارستان اشاره می کند و ادامه می دهد: راه اندازی کلینیک تخصصی بیمارستان یکی دیگر از اقدامات انجام شده است و به گونه ای طراحی شده که در مواقع بحرانی می تواند پشتوانه ای مطمئن برای بیمارستان باشد.یکی از مطالبات مردمی وجود داروخانه در نزدیکی بیمارستان بود که این مهم هم اکنون محقق شده ولی در حال رایزنی برای شبانه روزی شدن آن هستیم .

رییس بیمارستان ابرکوه نیز یکی از مباحث حائز اهمیت در حوزه بهداشت و درمان شهرستان را امحاء بهداشتی زباله های بیمارستانی می خواند و می گوید: این اقدام پیش از این با یک دستگاه زباله سوز صورت می گرفت ولی با افزایش حجم زباله های شبکه بهداشت و تأمین اجتماعی شهرستان در حال بررسی برای تهیه یک دستگاه خردکن هستیم.

انتهای پیام

کلید واژه :

دستگاه سی تی اسکن

،

سی تی اسکن

ثبت نظرات
captcha