کد خبر : ۳۹۶۱۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

گیاه سنبل آبی

تکثیر گیاه سنبل آبی در رودخانه محمود آباد

مشاهدات پایگاه خبری محیط زیست ایران از رودخانه محمودآباد نشان می دهد گیاه سنبل آبی که گیاهی مهاجم، سمی و خطرناک است با رشد زیاد در این رودخانه تکثیر پیدا کرده ولی متاسفانه هنوز اقدامی برای کنترل این گیاه سمی از سوی مسئولان ذیربط صورت نگرفته است.

تکثیر گیاه سنبل آبی در رودخانه محمود آباد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،

قهرمان اسماعیلی، کارشناس محیط طبیعی اداره محیط زیست محمودآباد در این زمینه به   گفت: گیاه مهاجم سنبل آبی در محیط آبی آلوده به پساب کشاورزی و خانگی با درصد مواد آلی بالا رشد و تکثیر فراوانی دارد.

وی گفت: آنچه که امروز مهم تر از وجود گیاه سنبل آبی در سطح رودخانه های شهر محمودآباد محسوب می شود، جریان پساب های خانگی، کشاورزی و صنعتی است که بستر مناسبی را برای رشد و تکثیر این گیاه مهاجم فراهم کرده است. این گیاه در رودخانهها با شرایط مناسب رشد کمی دارد و پس از مدتی از بین خواهد رفت.

[videocode]3[videocode]

اسماعیلی افزود: لزوم مدیریت اصولی پساب خانگی و بازار الغدیر محمودآباد که از بازارهایی با تاریخچه قدیمی در این شهر است می تواند برای کنترل این گیاه سمی بسیار با اهمیت باشد. رشد و تکثیر این گیاه در سطح رودخانه های شهر محمودآباد نشان از بار آلودگی بالای رودهای جاری در این شهر دارد.

سنبل آبی گیاهی مهاجم، سمی و خطرناک است که به سرعت در سطح رودخانه ها و تالاب ها تکثیر پیدا می کند و باعث به خطر افتادن حیات زیست مندان می شود.

گزارش از بهناز مقدس مازندران

انتهای پیام

کلید واژه :

گیاه سنبل آبی

ثبت نظرات
captcha