کد خبر : ۳۶۲۵۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

خوزستان از بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان پاک است

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی خوزستان با بیان این که هیچ موردی از آنفولانزای فوق حاد پرندگان در استان خوزستان نداریم، گفت: با یقین اعلام می کنیم که با تلاش های شبانه روزی که انجام گرفته است، هیچ موردی از آنفولانزای فوق حاد پرندگان در استان خوزستان نداریم.

خوزستان از بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان پاک است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر رضا اسدی در نشست خبری که شامگاه 5 شهریورماه در حاشیه نمایشگاه هفته دولت در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: اداره کل دامپزشکی کار نظارت بر کالاهای مرتبط با دام را در همه مراحل صادرات و واردات بر عهده دارد.

وی با اشاره به اهمیت کار اداره کل دامپزشکی در بحث نظارت از دامداری تا سفره مردم، افزود: در این زمینه با توجه به گستردگی وظایفی که وجود دارد، همکاران در اداره کل دامپزشکی به صورت شبانه روزی موارد و مشکلات را پیگیری می کنند.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی خوزستان تصریح کرد: دام ها در مناطق صعب العبور، روستاهای دور افتاده، دامداری ها در مناطق محروم، بنادر، مرزهای ورودی و خروجی و حتی شهرها توسط همکاران ما در اداره کل دامپزشکی رصد می شوند تا شاهد هیچگونه مشکلی در بحث سلامت دام ها در استان نباشیم.

اسدی ادامه داد: سیاست گذاری و هدف گذاری در بحث نظارت بر دام ها و اقلام مرتبط همواره در دستور کار ما قرار دارد و در این زمینه خوشبختانه با همکاری بسیار خوبی که با سازمان جهاد کشاورزی داریم، اقدامات بسیار خوبی انجام گرفته است.

وی افزود: استان خوزستان جزو معدود استان هایی در کشور است که از سال 95 تاکنون از بیماری بسیار خطرناک آنفولانزای فوق حاد پرندگان پاک است و ما با یقین اعلام می کنیم که با تلاش های شبانه روزی که انجام گرفته است، هیچ موردی از آنفولانزای فوق حاد پرندگان در استان خوزستان نداریم.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی خوزستان با اشاره به بیماری تب برفکی در دام ها ادامه داد: کانون های این بیماری در سطح استان با واکسیناسیون موثری که انجام گرفته، به شدت کاهش پیدا کرده است و این کار از نظر بهداشتی و اقتصادی برای دامداران بسیار حائز اهمیت است.

اسدی با بیان این که تلفات در سطح مرغداری های استان با تلاش های انجام گرفته کاهش پیدا کرده است، گفت: در 5 ماهه نخست امسال درصد تلفات مرغداری های گوشتی استان به حدود 3 درصد رسیده و این عدد از میانگین کشوری نیز پایین تر بوده است. این عدد در سال 91 در مرغداری های استان حدود 21 درصد بود و خوشبختانه اکنون به کمتر از 3درصد رسیده است.

وی با بیان این که نظارت بهداشتی بر بخش های مختلف پرورش و عرضه دام ها در استان به شدت در حال انجام است، خاطرنشان کرد: با تلاش و کوشش در مجموعه اداره کل دامپزشکی استان و سازمان جهاد کشاورزی شاهد اثرات بسیار خوبی در بحث کنترل بیماری ها در استان بوده ایم و این تلاش ها نتیجه بخش بوده است.

انتهای پیام

کلید واژه :

آنفولانزای فوق حاد پرندگان

ثبت نظرات
captcha