کد خبر : ۳۵۰۰۶۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

شیرین کردن یک متر مکعب آب دریا ۲ متر مکعب پساب تولید می کند!

مدیرکل دفتر زیست بوم ها و سواحل دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در ازای هر یک متر مکعب آبی که بخواهیم شیرین کنیم، نیاز به برداشت ۳ متر مکعب داریم که از این مقدار یک متر مکعب استفاده شده و باقی آن تبدیل به پساب می شود.

شیرین کردن یک متر مکعب آب دریا ۲ متر مکعب پساب تولید می کند!

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمد طالبی متین در رابطه با آلودگی آب شیرین کن ها اظهار کرد: شیرین کردن آب به وسیله آب شیرین کن ها به دو روش حرارتی و غشا اسمزی (RO) انجام می شود. در این بین روش حرارتی علاوه بر تولید پسماند بالا حرارت زیادی را تولید می کند که تخلیه این حرارت مشکلات فراوانی را برای تنوع زیستی و اکوسیستم دریاها ایجاد می کند.

وی ادامه داد: به دلیل تولید پسماند و حرارت بالا تلاش کرده ایم که فرآیند شیرین کردن آب را به سمت استفاده از روش غشا اسمزی ببریم. در ازای هر یک مترمکعب آبی که بخواهیم شیرین کنیم، نیاز به برداشت 3 متر مکعب داریم. یعنی دو سوم این مقدار تبدیل به پسماند شده که به دریا برمی گردد و تنها یک سوم آن قابل استفاده است. ما برای کاهش این پسماند ضابطه ای را تعریف کرده ایم که بر اساس آن آبی که می خواهد برداشت شود باید در عمق حداقل 15 متر باشد و پساب حاصل از آن نیز باید در عمق 25 متر به بالا تصفیه شود.

مدیرکل دفتر زیست بوم ها و سواحل دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه این ضوابط اثرات مخرب آب شیرینی کن ها بر اکوسیستم دریاها را کمتر می کند، خاطرنشان کرد: محال است که آب شرین کن ها بر اکوسیستم های دریایی و تنوع زیستی بی اثر باشند اما به این دلیل که کشور در حال توسعه است باید شیرین کردن آب انجام شود اما باید الزاماتی برای آن تعریف و اجرایی شود تا آسیب به کمترین حد ممکن برسد.

منبع: تسنیم

کلید واژه :

شیرین کردن یک متر مکعب آب دریا ۲ متر مکعب پساب تولید می کند!

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha