کد خبر : ۳۵۰۰۵۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آمریکا: ذخایر انرژی اروپا برای زمستان کافی نیست

هماهنگ کننده امور انرژی کاخ سفید گفت که ذخایر انرژی اروپا برای فصل زمستان کافی نیست.

آمریکا: ذخایر انرژی اروپا برای زمستان کافی نیست

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،  به نقل از الجزیره، خبرگزاری بلومبرگ از اظهارنظر یک مقام کاخ سفید مبنی بر کافی نبودن ذخایر انرژی اروپا برای فصل زمستان خبر داد.

بر اساس این گزارش، هماهنگ کننده امور انرژی کاخ سفید گفت: ذخایر انرژی اروپا برای فصل زمستان کافی نیست و ما باید برای آن آماده باشیم.

وی افزود: واشنگتن اروپا را برای فروش گاز طبیعی مایع در اولویت قرار خواهد داد.

این در حالی است که شرکت گاز پروم روسیه روز جمعه اعلام کرد در پی بروز نشتی در خط لوله نورد استریم یک، صادرات گاز از طریق این خط، که از اصلی ترین خطوط انتقال گاز است، به اروپا به صورت کامل قطع شد.

طبق اعلام این شرکت روسی؛ توقف جریان گاز به اروپا از طریق خط لوله نورد استریم یک، تا زمان رفع کامل نقص عملکرد تجهیزات متوقف می شود.

از سوی دیگر بلومبرگ گزارش داد: توقف انتقال گاز از طریق نورد استریم ۱، خانواده ها و کارخانه ها و اقتصاد کشورهای اروپایی را در معرض خطر قرار می دهد.

اوایل روز جمعه این شرکت روسی اعلام کرده بود که تحویل گاز از طریق یکی از مسیرهای اصلی تأمین گاز به اروپا یعنی خط لوله نورد استریم ۱، در معرض خطر است، زیرا تنها یک توربین فعال دارد. موضوعی که نگرانی های اروپا را در تأمین انرژی با توجه به در پیش بودن فصل سرما عمق می بخشد.

روسیه برای مقابله با تحریم های همه جانبه غرب علاوه بر کاهش عرضه، پیش از این همچنین تهدید کرده بود که همه کشورهای واردکننده گاز روسیه باید با «روبل» روسیه تسویه حساب کنند. مسکو تاکنون صادرات گاز به لتونی، بلغارستان و لهستان را به علت پرداخت نکردن به روبل متوقف کرده است.

منبع: مهر

کلید واژه :

آمریکا: ذخایر انرژی اروپا برای زمستان کافی نیست

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha