کد خبر : ۳۵۰۰۵۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تصفیه خانه فاضلاب شهر کوثر به بهره برداری رسید

استاندار اردبیل گفت: با بهره برداری تصفیه خانه فاضلاب شهر کوثر 5700مترمکعب فاضلاب در طول شبانه روز تصفیه خواهد شد.

تصفیه خانه فاضلاب شهر کوثر به بهره برداری رسید

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،  از اردبیل، سیدحامد عاملی در آئین افتتاح تصفیه خانه فاضلاب شهر کوثر اظهار کرد: تصفیه خانه فاضلاب شهر کوثر با اعتبار ۲۴۰میلیارد ریال تکمیل و به بهره برداری رسید. 

وی افزود: این تصفیه خانه هم اکنون توانایی تصفیه ۵۷۰۰مترمکعب فاضلاب را در طول شبانه روز دارد و ظرفیت فعلی قابلیت افزایش دارد.

استاندار اردبیل با اشاره به مزایای تصفیه خانه فاضلاب، تصریح کرد: خروجی این تصفیه خانه برای کشاورزی و صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.

علیرضا نعمت سلطانی، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اردبیل گفت: با بهره برداری از این طرح، فاضلاب شهر کوثر که معضلی برای مردم شده بود؛ به آبی که در صنعت، کشاورزی و محیط زیست مورد استفاده قرار می گیرد تبدیل خواهد شد. 

وی به برخی از اقدامات صورت گرفته دیگر نیز اشاره کرد و افزود: برای تکمیل تصفیه خانه فاضلاب شهر کوثر 25 کیلومتر شبکه فاضلاب اجرا شده و ۵ کیلومتر باقی مانده با اعتبار ۲۰۰میلیارد ریال اجرا می شود.

مدیرعامل آبفا استان اردبیل بیان کرد: نصب کلکتورها، ایستگاه پمپاژ و خط خروجی از جمله کارهایی است که برای کامل شدن تصفیه خانه فاضلاب نیاز بود که خوشبخانه انجام شد.

منبع: فارس

کلید واژه :

تصفیه خانه فاضلاب شهر کوثر به بهره برداری رسید

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha