کد خبر : ۳۵۰۰۵۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

هیچ تانکری بدون شناسنامه اجازه توزیع آب در سطح شهر را ندارد

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: تمام تانکر های آبرسانی در سطح شهر دارای شناسنامه هستند.

هیچ تانکری بدون شناسنامه اجازه توزیع آب در سطح شهر را ندارد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،   علیرضا توقیری گفت: در همین ارتباط یک تیم کارشناسی از مرکز بهداشت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی در محل آبگیری تانکر های سیار مستقر شده و بر سلامت آب و وضعیت بارگیری آن را براساس موازین بهداشتی و استاندارد نظارت دقیق دارند.

به گفته او این گروه با انجام اقدامات کارشناسی و آزمایش های بهداشتی، در صورت لزوم و بروز هرگونه مغایرت های بهداشتی نسبت به عودت تانکر آب و یا کلرزنی آن اقدام می کنند تا آبی که به دست مردم می رسد کاملا سالم و بهداشتی باشد.

 سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: تایید سلامت آب استان همدان بر عهده دانشگاه علوم پزشکی است و ملاک دانشگاه در بررسی و اجرایی کار، کیفیت آبی است که از شبکه های آبرسانی به خانه های مردم روانه و مصرف می شود.

توقیری گفت به طور حتم تنها در صورت انجام تصفیه های لازم و رفع آلودگی، آب در اختیار مردم قرار می گیرد هر چند این موضوع به صورت مستمر و همیشه مورد توجه عوامل بهداشت محیط با همکاری شرکت آب و فاضلاب استان قرار داشته است.

او گفت: ممکن است آلودگی در آب های سطحی و آب چاه ها وجود داشته باشد، اما طبق روال همیشه، کنترل سلامت آب در مبدا و خروجی توسط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان انجام می شود و در این زمینه هیچ مشکلی وجود ندارد.

 سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: همچنین در خصوص برخی مباحث مرتبط با آلودگی آب انتقالی به شهر همدان در اجرای طرح آبرسانی (سد تالوار) نیز افزود: نمونه گیری های لازم از این آب برای بررسی سلامت آن انجام و نمونه ها برای بررسی دقیق و علمی به آزمایشگاه های مرجع در تهران ارسال شده است.

توقیری گفت: تیمی از کارشناسان بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی همدان با همکاری شرکت آب منطقه ای استان با حضور در محل سد انتقال آب، اقدام به نمونه برداری از چندین نقطه و از اعماق آب و سطوح مختلف کرده اند.

او  با بیان اینکه هرگونه گمانی زنی پیش از دریافت نتیجه آزمایش ها گمانه زنی غیر علمی بوده و قابل استناد نیست، گفت: حتی اگر بعد از آزمایش درصد غیراستانداردی از آلودگی در آب وجود داشته باشد، آب وارد تصفیه خانه شده و پس از تایید سلامت وارد مدار مصرف می شود.

در همین ارتباط، مدیر دفتر پدافند غیرعامل و مدیریت بحران آب و فاضلاب استان همدان از فعالیت ۲۴ ساعته قرارگاه آبرسانی سیار تانکری آب شرب شهر همدان و بکارگیری ۶۱ تانکر سیار برای آبرسانی به نقاط مختلف شهر به خصوص مناطق حاشیه ای خبر داد.

مرتضی جعفری با اشاره به اینکه قرارگاه آبرسانی سیار تانکری آب شرب شهر همدان به دستور مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب در شرایط تنش آبی در شهر فعال شده است، اظهار داشت: در راستای کمک به رفع بحران و خدمت رسانی به مردم شریف شهر همدان اعزام تانکر از ۲۰ استان کشور به همدان انجام شده است.

 در پی کاهش جدی بارش ها و خشکسالی ناشی از آن، ذخیره آب سد های استان همدان به ویژه سد اکباتان به عنوان منبع اصلی تامین آب شهر همدان بسیار کاهش یافته است. همین امر در روز های اخیر موجب بروز مشکل و تنش آبی در شهر همدان و اعمال زمان بندی قطع شبکه در شهر شده است.

منبع: ایرنا

کلید واژه :

هیچ تانکری بدون شناسنامه اجازه توزیع آب در سطح شهر را ندارد

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha