کد خبر : ۳۵۰۰۵۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کنترل کیفیت آب تانکرهای سیار آبرسانی در همدان/آب چاه پیش از مصرف جوشانده شود

مسئول برنامه بهداشت و آب و فاضلاب معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: کیفیت آب تانکرهای سیار آبرسانی در همدان از نظر سلامت و بار میکروبی کنترل می شود.

کنترل کیفیت آب تانکرهای سیار آبرسانی در همدان/آب چاه پیش از مصرف جوشانده شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مهدی خدابخشی در همدان، با بیان اینکه در همدان دچار بحران کم آبی شدیم، اظهار داشت: به خاطر کمبود آب و قطعی روزانه، برخی از مردم از آب چاه های منازل شخصی خود استفاده می کنند.

 وی با تاکید بر اینکه در صورت استفاده از آب چاه، باید حتما نسبت به سلامت آن مطمئن شوید، تصریح کرد: آب چاه پیش از مصرف باید حتما جوشانده شود.

مسئول برنامه بهداشت و آب و فاضلاب معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه آبی که در شبکه توزیع می شود از نظر میکروبی مورد بررسی قرار می گیرد و مرتب کلرسنجی می شود،گفت: کیفیت آب تانکرهای آبرسانی سیار هم مورد نظارت و بازرسی ما قرار دارد.

خدابخشی با تاکید بر اینکه آبی که از لوله کشی توزیع می شود هیچ گونه آلودگی و میکروبی ندارد، اظهار داشت: تغییر رنگ آب هم بخاطر مکش منفی که در شبکه ایجاد می شود، است.

وی با بیان اینکه ممکن است تا چند دقیقه اول رنگ آب تغییر کند، گفت: توصیه می شود از این آب برای آبیاری گلدان ها یا مصرف غیرشرب استفاده شود.

صدور کیفرخواست، دست اندازی به منبع تامین آب آشامیدنی گرگان/ متهم در هر ثانیه، 8 لیتر آب از خط انتقال آب خارج می کرد

آب در همدان سهمیه بندی شد/ ذخیره آبی سد اکباتان وضعیت خوبی ندارد

به نام آب آشامیدنی به کام کشاورزی/ بی توجهی به تغییر الگوی کشت همدان را تشنه کرد

مسئول برنامه بهداشت و آب و فاضلاب معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به اینکه ما نظارتی بر کیفیت آب چاه منازل و مخزن های ذخیره آب در واحدهای مسکونی نداریم، اظهار داشت: با جوشاندن آب پیش از مصرف و قرار دادن یک برش لیمو در پارچ آب، می توانید آب را سالم سازی کنید.

منبع: تسنیم

کلید واژه :

کنترل کیفیت آب تانکرهای سیار آبرسانی در همدان

،

آب چاه پیش از مصرف جوشانده شود

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha