کد خبر : ۳۵۰۰۴۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بهره برداری ایستگاه های هواشناسی خودکار استان سمنان به مناسبت هفته دولت

پنج ایستگاه هواشناسی خودکار (دیتالاگر) و ساختمان هواشناسی فرودگاه شاهرود با اعتبار ۲۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال هفته دولت امسال به بهره برداری می رسد.

بهره برداری ایستگاه های هواشناسی خودکار استان سمنان به مناسبت هفته دولت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت:ساختمان هواشناسی فرودگاه شاهرود و ایجاد ایستگاه خودکار هواسنجی (دیتا لاگر) با اعتبار ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال از محل اعتبار ملی از جمله طرح های آماده بهره برداری اداره کل هواشناسی استان سمنان در هفته دولت ۱۴۰۱ است.

مصطفوی تصریح کرد: چهار ایستگاه هواشناسی خودکار (دیتالاگر) در هفته دولت امسال در چهار شهرستان استان سمنان با اعتبار چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی و ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی افتتاح خواهد شد.

وی یادآور شد: یک ایستگاه هواشناسی خودکار (دیتا لاگر) در دشت بو دامغان، یک ایستگاه در پیغمبران سمنان، یک ایستگاه در ایج شهرستان سرخه و یک ایستگاه در رامه از توابع شهرستان آرادان به مناسبت هفته دولت به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: ایستگاه هواشناسی دیتا لاگر در فرودگاه شاهرود به صورت دیجیتال داده های هواشناسی را بدون دخالت عوامل انسانی ثبت می کند.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: ایستگاه های هواشناسی خودکار در فرودگاه شاهرود قادر به سنجش ۶ شاخص مهم شامل تعیین جهت وزش باد، دما، رطوبت، فشار، میزان بارندگی و میزان تشعشع است.

وی افزود: راه اندازی ایستگاه هواشناسی فرودگاه سمنان نیز در دست اجرا است و پیش بینی می شود تا دهه فجر امسال به بهره برداری برسد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 

کلید واژه :

بهره برداری ایستگاه های هواشناسی خودکار استان سمنان به مناسبت هفته دولت

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha