کد خبر : ۳۵۰۰۳۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پیش بینی برای رفع مشکل آب شرب نهبندان تا یک سال آینده

سرپرست فرمانداری نهبندان گفت: تلاش می کنیم تا یک سال آینده مشکل تامین آب شرب روستا های نهبندان حل شده و تمام روستا ها از آب آشامیدنی بهره مند شوند.

پیش بینی برای رفع مشکل آب شرب نهبندان تا یک سال آینده

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، ایروانی سرپرست فرمانداری نهبندان به همراه جمعی از مسئولین شهرستان در دهگردشی خود به روستای چهارفرسخ نهبندان مسایل و مشکلات پیش روی اهالی این روستا را مورد بررسی قرارداده و برای رفع هر یک راهکاری ارائه دادند.

تعویض خطوط لوله شبکه آب رسانی بخشی از روستا، لایروبی قنات، آسفالت معابر کمبود آب شرب، اختصاص زمین برای ساخت مسکن و ایجاد اشتغال از عمده درخواست های مردم این روستا بود که توسط کوهگرد رئیس شورای روستای چهارفرسخ در جمع مسئولین مطرح شد.

سرپرست فرمانداری نهبندان با اشاره به سخنان شهید سردار سلیمانی، گفت: در همه جای کشور مشکل کمبود آب وجود دارد، امیدواریم که این مشکل تا کمتر از یک سال آینده در شهرستان نهبندان رفع شده و همه روستا های شهرستان از آب سالم بهره مند شوند.

او گفت: نهبندان در نقطه کویری از این کشور واقع شده و این موضوع بر کم آبی دامن می زند، اما با این وجود در مقایسه با سایر استان ها مشکل آب را به حداقل رساندیم.

ایروانی در مورد مشکل اشتغال روستائیان نیز گفت: باید برای جوانان جاذبه ماندن در روستا را ایجاد کنیم و این مگر با ایجاد اشتغال حل نمی شود و باید برای اشتغال فرصت سازی از طریق مشاغلی که هر روستا در آن ها قابلیت دارد استفاده کرد.

نسیمی مدیر آب و فاضلاب نهبندان هم در این جلسه گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ متر از شبکه آب رسانی این روستا که در بافت قدیمی روستا واقع شده نیاز به اصلاح دارد که تا آذرماه سال جاری اصلاح خواهد شد و برای تامین آب شرب نیز فعلا با تانکر آبرسانی می کنیم، اما برای اتصال به شبکه آب شرب باید ۱۶ کیلومتر خط لوله جدید کشیده شده و به مجتمع آبرسانی قدمگاه وصل شود که تحقق این امر زمان بر است.

حیدرپور مدیر جهاد کشاورزی نهبندان نیز گفت: در اعتبارات شهرستان ۷ میلیارد تومان به مشاغل خانگی اختصاص یافته و اهالی می توانند در زمینه هایی از جمله پرورش آبزیان، پرورش گاو شیری و زنبور عسل تسهیلات دریافت و برای خود شغل ایجاد کنند.

حیدرپور همچنین برای لایروبی قنات روستای چهارفرسخ نیز قول پیگیری داد.

مدیران مربوطه در زمینه روکش آسفالت معابر و جاده ارتباطی روستا و احیای بنای مسجد تاریخی این روستا قول همکاری دادند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

کلید واژه :

پیش بینی برای رفع مشکل آب شرب نهبندان تا یک سال آینده

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha