کد خبر : ۳۵۰۰۳۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ایمن سازی محدوده عبور یوزپلنگ نیازمند اعتبار/ مسئولان همکاری کنند

فرمانده حفاظت محیط زیست با بیان اینکه ایمن سازی محدوده عبور یوز یعنی حدود ۲۵ کیلومتر به همه لحاظ نیازمند اعتبار است، گفت: ارگان ها و مسئولان مربوطه نیز باید در این طرح مشارکت کنند.

ایمن سازی محدوده عبور یوزپلنگ نیازمند اعتبار/ مسئولان همکاری کنند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، جمشید محبت خانی ، در پاسخ به این پرسش که از پانزدهم مردادماه تصادف یوز ماده با خودرو عبوری در جاده تهران-مشهد و دیده شدن یوز مادر و توله دیگرش کار حضور محیط بان ها آغاز شده اما تا کی ادامه خواهد داشت، بیان کرد: در این طرح از اداره محیط زیست استان خراسان رضوی نیز کمک گرفته شد تا در این پایش به استان سمنان کمک کند.

وی با بیان اینکه دیده شدن یوز ماده هلیا همراه چهار توله نگرانی ها را از حضور یوز در جاده بیشتر کرده است، افزود: تا زمانی نگرانی در این زمینه رفع نشود کار پایش همچنان با مشارکت دو اداره کل ادامه خواهد داشت.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور در پاسخ به این پرسش که بالاخره راهکار چه خواهد بود، ابراز داشت: برای راهکار موقت موضوع اصلی یعنی فرهنگ سازی و اطلاع رسانی از طریق رسانه ها، فضای مجازی و گروه های مختلف و ادارات محیط زیست دو استان همچنان در حال انجام است تا از رانندگان در خواست شود در محدوده عبور یوز سرعت مطمئنه را رعایت کنند.

محبت خانی ضمن بیان اینکه با همکاری پلیس راهور تابلوی سرعت ۷۰ در محل نصب شده اما کافی نیست، تصریح کرد: پلیس راهور با دوربین سرعت بالای اعلامی را اعمال قانون می کند اما در خواست از پلیس راهور این است که تعداد دوربین های کنترل سرعت را در این مسیر یعنی حدود ۲۵ کیلومتر را بیشتر کند تا احیاناً اگر راننده ای بی توجهی کرد اعمال قانون شود.

وی افزود: موضوع فنس کشی همچنان از مباحث مورد بحث در حوزه محیط زیست پیرامون مسئله یوز است که در صورت تأمین اعتبارات لازم این اقدام هر دو سوی جاده برای محدود سازی تردد عبور یوز از جاده قطعاً اجرایی می شود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور در پاسخ به این پرسش که قرار بود بودجه ای به اداره کل راه و ترابری سابق استان سمنان (شاهرود) برای تأمین روشنایی تعلق بگیرد اما این تخصیص پیدا نکرد آیا این امکان وجود دارد که محیط زیست از وزارت راه این درخواست را داشته باشد؟، اضافه کرد: قطعاً به عنوان یکی از موضوعات تأمین روشنایی این محدوده دنبال خواهد شد اما بودجه باید از سوی منابع طبیعی نیز پیگیری شود.

منبع: مهر

کلید واژه :

ایمن سازی محدوده عبور یوزپلنگ نیازمند اعتبار

،

مسئولان همکاری کنند

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha