کد خبر : ۳۵۰۰۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

۲۳ درصد آب تولید شده در ورامین هدر می رود

رئیس اداره آب و فاضلاب ورامین گفت: ۲۳ درصد آب تولید شده در ورامین هدر می رود.

۲۳ درصد آب تولید شده در ورامین هدر می رود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمدرضا رمضان زاده صبح دوشنبه در بازدید حجت الاسلام سید محسن محمودی امام جمعه موقت ورامین از اداره آب ورامین اظهار داشت: خوشبختانه با توجه به بارندگی های اخیر سد ماملو افزایش ظرفیت داشته است و خروجی ما نیز به سمت ورامین درصد خوبی را از این موهبت الهی بهره برده است.

وی در خصوص انشعابات غیر مجاز و آسیب های آن به آب و فاضلاب شهری و روستایی بیان داشت: وجود انشعابات غیر مجاز که تعداد آن متأسفانه زیاد است بسیار ضرر رسان برای همه مردم است و از این بابت پیگیری های خوبی توسط واحد حقوقی اداره ما و دستور دادستان محترم صورت گرفته است و این را متذکر شوم که از مجموع تولید آب در سدها و تصفیه خانه ها، ۲۳ درصد تولید آب شهرستان بنا به دلایل مختلف هدر می رود.

رئیس اداره آب و فاضلاب ورامین افزود: در حال حاضر تولید آب در ورامین ۸۰۰ لیتر در ثانیه است اما ۹۵۰ لیتر در ثانیه مصرف داریم.

رمضان زاده با بیان اینکه مشکلات قطعی آب کمتر و تماس های قطعی آب نسبت به سالیان گذشته کمتر شده است گفت: اقدامات مناسبی در خصوص رفع کمبود آب صورت گرفته مثلاً امسال سه حلقه چاه آب جدید در حوزه روستایی تولید شده و با توجه به همکاری های صورت گرفته از سوی ادارات خصوصاً شهرداری ورامین همه اکنون پنج کیلومتر لوله گذاری از کاظم آباد به سمت مرکز شهر جهت متعادل سازی توزیع آب در حال انجام است.

وی به توزیع آب و حق آبه های شهرستان های دشت ورامین از سد ماملو اشاره کرد و گفت: حق آبه سد ماملو و درصد بهره برداری شهرها از این مهم به این صورت است که شهرستان پاکدشت ۵۰ درصد، پیشوا ۱۵ درصد و شهرستان های ورامین و قرچک نیز حدود ۳۵ درصد را شامل می شوند.

رئیس اداره آب و فاضلاب ورامین تعداد انشعابات مجاز در ورامین را ۴۸ هزار عدد عنوان کرد و بیان داشت: از مردم عزیز صمیمانه قدردانی می کنیم الگوی مصرف آب با توجه به کمبود آبی که در ایران وجود دارد پایین تر از سال های گذشته شده است.

وی در پایان در خصوص پروژه فاضلاب شهری و مشکلات به وجود آمده در تکمیل نشدن این پروژه ملی را کمبود اعتبارات دانست و تصریح کرد: تکمیل پروژه فاضلاب شهری به علت کمبود اعتبارات به صورت کند انجام می شود و پیمانکاران فسخ قرارداد کرده اند و هم اکنون حدود ۷۰ درصد شهر لوله گذاری آن انجام شده است ولی با پیگیری های صورت گرفته قول های مساعدی بابت تأمین اعتبار آن از سوی دولت محترم صورت گرفته است.

حجت الاسلام سید محسن محمودی امام جمعه موقت ورامین نیز در این بازدید با تشکر از تلاش های شبانه روزی مسئولین اداره آب و فاضلاب در حل مشکلات کمبود آب گفت: تلاش ها و مدیریت های صورت گرفته در کمبود آب جای تقدیر دارد و اطلاع رسانی به موقع و تبلیغات مناسب الگوی مصرف می تواند راه گشا باشد.

وی ضرورت احداث و تکمیل تصفیه خانه فاضلاب شهری با توجه به تأمین زمین و اقدامات صورت گرفته را یک ضرورت جدی دانست و از دولتمردان خصوصاً استاندار محترم خواست تا در این پروژه بزرگ ملی کمک رسان مسئولین باشند.

منبع: مهر

کلید واژه :

۲۳ درصد آب تولید شده در ورامین هدر می رود

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha