کد خبر : ۳۵۰۰۲۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تالاب کانی برازان مهاباد میزبان ۳۵هزار قطعه پرنده شد

ارومیه – رئیس اداره محیط زیست مهاباد گفت: تالاب بین المللی کانی برازان بهشت پرندگان ایران در این شهرستان این روزها میزبان ۳۵ هزار قطعه پرنده مهاجر و بومی است.

تالاب کانی برازان مهاباد میزبان ۳۵هزار قطعه پرنده شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،  فاروق سخنور با بیان اینکه جوجه آوری در بهشت پرندگان شهرستان مهاباد ۱۰ درصد افزایش داشته است، افزود: لانه گذاری پرندگان از اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت ماه در تالاب کانی برازان آغاز می شود و پس تخم گذاری، از اوایل خرداد گونه های مختلف پرندگان شروع به جوجه آوری می کنند.

وی اضافه کرد: پیش بینی می شود امسال ۱۰ درصد جوجه آوری در این تالاب افزایش داشته باشد و با توجه به بارندگی های اوایل سال و تأمین حق آبه دو میلیون متر مکعبی، در حال حاضر شرایط مساعدی برای جوجه آوری پرندگان فراهم شده است.

سخنور ادامه داد: نخستین دسته از پرندگانی که در تالاب کانی برازان جوجه آوری می کنند کشیم ها هستند و در بین انواع پرندگان می توان گونه های کمیابی همچون غاز خاکستری را هم مشاهده کرد که پس از سال ها دوباره اینجا جوجه آوری کرده اند.

وی، با بیان اینکه این جوجه ها پس از ۴۵ روز قادر به پرواز خواهند بود، گفت: پیش بینی می شود امسال بیش از شش هزار جوجه بویژه گونه های در حال انقراض به زیبایی طبیعت نخستین سایت پرنده نگری کشور اضافه شود.

منبع: مهر

کلید واژه :

تالاب کانی برازان مهاباد میزبان ۳۵هزار قطعه پرنده شد

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha