کد خبر : ۳۵۰۰۲۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اعلام هشدار ستاد بحران «میناب» به مردم روستاهای پائین دست رودخانه

ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران در پی هشدار سطح قرمز هواشناسی از مردم روستاهای پایین دست رودخانه خواست با توجه به تجربه تلخ سیلاب گذشته از قرارگیری در مسیل ها خودداری کنند.

اعلام هشدار ستاد بحران «میناب» به مردم روستاهای پائین دست رودخانه

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،  از بندرعباس، مجید سلحشور فرماندار و رئیس ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران مناب صبح امروز در گفت وگوی رسانه ای اظهار داشت: با توجه به هشدار هواشناسی هرمزگان مردم روستاهای پایین دست میناب هوشیار باشد و از قرارگیری در مسیر رودخانه ها خودداری کنند.

وی افزود: مردم توجه داشته بانشد این بارندگی ها بنا بر گزارش سازمان هواشناسی قابل توجه است بنابراین در رعایت نکات ایمنی سهل انگاری نکنند چرا که ممکن است تبعات جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

به گزارش فارس، هواشناسی هرمزگان سطح هشدار برای بارندگی های شدید در این استان را از حالت نارنجی (اقدام فوری) به قرمز (اقدام فوری و همه جانبه) تغییر داده است.

در این هشدار تاکید شده که سامانه مونسونی بارشی شدید از بعد از ظهر دو شنبه تا اواخر وقت جمعه در هرمزگان فعال خواهد بود و سبب بارش شدید باران همراه با رعد و برق، تگرگ و تندباد شدید همراه با گرد و خاک در ارتفاعات و در سطح استان خواهد شد.

منطقه اثر این سامانه نیز در بندرعباس، بستک، بندرخمیر، سیریک، بندرلنگه، پارسیان، تنب بزرگ، جاسک، ابوموسی، سیری، حاجی آباد، رودان، بشاگرد، قشم، جزیره کیش، جزیره لاوان و میناب اعلام خواهد بود.

منبع: فارس

کلید واژه :

اعلام هشدار ستاد بحران «میناب» به مردم روستاهای پائین دست رودخانه

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha