کد خبر : ۳۵۰۰۲۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

با تعدی کنندگان به منابع آبی برخورد قانونی خواهد شد

سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان زرند گفت: یک دستگاه حفاری در زرند به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات توقیف شد.

با تعدی کنندگان به منابع آبی برخورد قانونی خواهد شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،رضا یعقوبی گفت: دادستانی در راستای حفظ حقوق بیت المال و حقوق عامه در خصوص برداشت غیر مجاز از منابع ملی اعم از آب، خاک  با متخلفین و تعدی کنندگان، بدون هیچ گونه اغماضی برخورد قانونی خواهد کرد.

او می گوید : یک دستگاه حفاری متعلق به یکی از شرکت های حفاری چاه آب در شهرستان زرند به علت عدم رعایت قوانین و مقررات توقیف شد.

یعقوبی گفت: بر اساس تبصره ۴ ماده واحده قانون تعیین تکلیف چاه های فاقد پروانه، مالکین دستگاه های حفاری موظفند؛ مجوز فعالیت و کارت تردد از شرکت های آب منطقه ای دریافت و سپس به حمل و نقل و تردد اقدام کنند.

او می گوید: وزارت نیرو نیز موظف است با همکاری نیروی انتظامی نسبت به توقیف دستگاه های حفاری متخلف از این امر، به مدت شش ماه و حمل آن به توقف گاه یا پارکینگ با هزینه مالک آن اقدام نماید.

 این مقام قضائی گفت: از آنجا که دستگاه حفاری شرکت موصوف، بدون هماهنگی با شرکت آب منطقه ای و امور منابع آب و بدون پلاک مشخصه وزارت نیرو (کد وانگ) به محل کارگاهی در یزدانشهر منتقل و درآنجا مستقر بود ؛ با اعلام اداره منابع آب و با دستور قضائی در کمترین زمان ممکن، جهت اعمال قانون توقیف و به پارکینگ منتقل شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 

کلید واژه :

با تعدی کنندگان به منابع آبی برخورد قانونی خواهد شد

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha