کد خبر : ۳۵۰۰۱۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

رفع بنیادی مشکل زاینده رود با راه اندازی سیستم شفاف سازی / دانش بنیان ها کمک کنند

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات زاینده رود با راه اندازی سیستم شفاف سازی به کمک علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان حل می شود.

رفع بنیادی مشکل زاینده رود با راه اندازی سیستم شفاف سازی / دانش بنیان ها کمک کنند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مهدی طغیانی با تاکید بر استفاده از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان در حوزه اکوسیستم محیط زیست اظهار کرد: یکی از پروژه هایی که می تواند در زمینه محیط زیست به اصفهان کمک کند، راه اندازی سیستم شفاف سازی بر پایه علم و فناوری و جمع آوری دیتا به صورت آنلاین است.

وی با اشاره به فقدان اطلاعات و تحلیل جامع از آلایندگی های چشمه های اصفهان، ادامه داد: باید سیستم شفاف سازی حوزه آبریز زاینده رود به کمک شرکت های دانش بنیان ایجاد شود تا آلایندگی های برخی از چشمه ها و همچنین میزان برداشت ها از زاینده رود و چاه های غیر مجاز مشخص شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در واقع راه حل بنیادی رفع مشکلات زاینده رود راه اندازی سیستم شفاف سازی در این حوزه است که مشخص شود به صورت آنلاین در اصفهان و حوزه آبریز زاینده رود چه اتفاقاتی می افتد و قول تأمین بودجه آن را نیز خواهم داد.

وی در خصوص آخرین اقدامات مجلس در راستای حمایت از شرکت های دانش بنیان گفت: قانون جهش تولید دانش بنیان یک نگاه عام به دانش بنیان دارد و حمایت می کند که مسئله حل شود اما بستری برای حمایت های ویژه و خاص و ناظر بر حل مسائل کشور نداریم که باید بعد از حمایت عام به حمایت خاص توجه شود.

منبع: مهر

کلید واژه :

رفع بنیادی مشکل زاینده رود با راه اندازی سیستم شفاف سازی

،

دانش بنیان ها کمک کنند

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha